Üye Kayıt Üye Giriş

Linkwheel Nedir? Nasıl Yapılır?


Linkwheel Nedir? Nasıl Yapılır?

Linkwheel basit çeviri olarak link tekerleği veya link direksiyonu olarak Türkçe’ye çevirilse de, biz “link döngüsü” olarak tabir edeceğiz.

Linkwheel genel çalışma mantığı olarak, hızlı ve çok sayıda backlink alarak ana siteyi üst sıralara çıkarmak için risk almak yerine, paravan siteler oluşturarak bu siteler üzerinden bir link akışını oluşturmayı amaçlar.

Paravan sitelere hızlı ve çok sayıda backlink kasılarak kısa sürede güçlü bir site olması sağlanır. Ancak bu süreçte yeni siteye hızlı backlink çalışması sebebiyle sitelerin filtreye girme olasılıkları oldukça fazladır. Bu sebeple paravan siteler, ücretsiz blog dağıtımı yapan güçlü güvenilirliğe sahip sitelerden oluşmalıdır. WordPress ve Blogspot gibi siteler üzerinden blog kurularak güçlü bir domaine hızlı backlink çalışması yapılabilir. WordPress ve Blogspot uzantılı sitelerin filtreye girme ihtimalleri neredeyse sıfırdır. Eğer subdomain yerine ücretli bir domaini kullanmak isterseniz, alacağınız domaini Blogspot’a yönlendirerek Blogspot güvenilirliğini kullanmasını sağlayabilirsiniz.

linkwheel Linkwheel Nedir? Nasıl Yapılır?

Linkwheel ile güçlü paravan siteler oluşturduktan sonra bu siteler arasında tek yönlü bir linkleme yapmanız gerekmektedir. Zaten linkwheel mantığı da buna dayanmaktadır. Paravan siteler üzerinden karşılıklı link değişimi yapmak, sitelerin aynı merkezden yönetildiği şüphesi ile etkisini yitirecektir.

Oluşturulan sitelere konu ile ilgili özgün veya rewrite makaleler belirli aralıklarla girilerek site içerik olarak da zenginleştirilir. Paravan sitelerdeki makale sayısı arttıkça sağlayacağı faydalar da artacaktır.

Bunun dışında linkwheel uygulamasında zorunlu olması gereken diğer bir özellik de sitelerin farklı iplere sahip olmasıdır. Eğer ücretsiz blog servislerini paravan olarak kullanmayacaksanız, seo hosting satın alarak 4 – 5 farklı c class ip üzerinden paravan site oluşturarak link ağını bu siteler üzerinden kurmanız gerekir.

Tek yönlü link döngüsü kurularak güçlendirilen sitelerden esas sitemize birer link çıkışı yaparak linkwheel uygulamasını tamamlamış oluyoruz.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x