Üye Kayıt Üye Giriş

Google Rehber Servisi


Google Rehber Servisi
 


Google Yerel İşletme Merkezi artık Google Rehber oldu.

Google‘ın yeni servisi olan Google Rehber‘i sizin için mercek altına aldık ve detaylıca inceledik. Google rehber web siteniz olsun ya da olmasın şirketinizi Google’ye taşıyor. Ücretsiz sunulan bu servis nasıl çalışır ve etkileri nelerdir ?

Google rehber, Google harita (Google Maps) ile bağlantılı çalışan bir servis. Google Rehber sitesine girip yeni işletme ekle butonundan karşınıza çıkan sayfaya firmanızla alakalı bilgileri giriyorsunuz. Firmanızın veya web sitenizin sektörü ile ilgili 5 kategori seçebiliyorsunuz.

Firmanızın adı, adresi ve telefon numarasını kayıt ettikten sonra ofisinizin açılış ve kapanış saatleri, ürünleriniz hakkında bilgiler, ödeme yöntemleriniz ve işletmenize ait görselleri, videoları yayınlayabiliyorsunuz.

Google rehberin avantajı ise firmanızın web sitesi olsun ya da olmasın google kayıt edilmiş oluyor ve aramalarda çıkmaya başlıyor. Web siteniz olsa bile mutlaka burada yer almanızı tavsiye ediyoruz. Lokasyon bazlı da Google’de yer almak için ve şirketinizin tanıtımını yapmak için Google rehberi kullanabilirsiniz.
Firmanızı veya Web Sitenizi Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adres bilgilerinizi doğru girmelisiniz, aksi halde Google Maps üzerinde yanlış adreste gösterilirsiniz.
Telefon numaranız en kritik detaylar arasında, gsm veya sabit telefonunuzu doğru yazmalısınız. Rehber kaydı onayı telefonunuz aranarak sesli şifre bildirimiyle yapılıyor. ( Sms ve Kartpostal ) seçenekleriyle de onaylanabilirsiniz.
Ödeme seçeneklerinizi doğru yazmalısınız. Örnek: kredi kartı, paypal eft vb.

Bilgilerinizi doğru girmeniz, rehberde yayınlanma ve ilgili kategoride listelenmeniz için önemlidir. Google arama sonuçlarında ilgili işletmeleri maps servisi ile ilişkilendirip gösterime çıkartıyor. Rehber servisinin ileride daha gelişeceği kesin. İlgimizi çeken diğer bir özellik de kaydınız tamamlandıktan sonra, açılan sayfada firma bilgileriniz bulunuyor ve sağ üst tarafta rehberde reklam tarzında bilgilerinizi 30 günlük extra yayınlanma hakkı veriliyor, bu servis yeni bir reklam modelinin sinyallerini de veriyor. Rehber servisi henüz yeni olduğu için ilgi ve talep fazla, dolayısı ile eklenme süreniz bir kaç haftayı bulabiliyor.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER