Üye Kayıt Üye Giriş

Seo Yarışmaları için Seo TaktikleriSeo Yarışmaları için Seo Taktikleri


Seo ve makale yarışmaları günümüzde kullanımı hızla artan, hem katılımcılar hem de yarışmayı düzenleyenler açısından çeşitli faydalar sunan yarışmalardır. Seo yarışmaları, özellikle aşırı rekabetin olduğu zayıflama ürünleri dönemlerinde çokça tercih edilirken, yarışmanın maliyeti, kontrol zorluğu, hacklink tespit zorlukları vb. durumlar sebebiyle neredeyse durma noktasına gelmiş ve akabinde makale yarışmalarının tercih edilmesine sebep olmuştur.

Seo yarışmaları süre olarak oldukça kısıtlı olduğu için, bu kısa sürede en etkili taktikleri uygulamak gerekir. Bu taktikler başlıklar halinde aşağıdaki gibidir.

Seo Yarışmaları için Seo Taktikleri

Yarışma makalesi sitenizde ne kadar üstte durursa o kadar önemi vurgulanmış olur. Google botlarının siteyi yukarıdan aşağıya doğru taraması sebebiyle, ilk olarak taradığı içeriğin önemi daha da artacaktır.
Yarışma makalesi başlığının h1 etiketleri arasında olması önemini maksimuma çıkarır. H1 başlığını hem anasayfadaki hem de yazı içindeki makale başlığına eklemeniz gerekir.
Bir sitenin en değerli sayfası anasayfadır. Bu sebeple yazı anasayfada durduğu sürece, site içerisindeki önemi artacaktır.
Yazı için belirlenen etiketler, yarışma kelimelerinden oluşmalıdır. Örneğin; “Ehliyet çeyrek altın oturma grupları ramsessseohocasi” yarışma kelimesi için etiketler : “ehliyet, çeyrek altın, oturma grupları, r10ramsessseohocasi” şeklinde anahtar kelime öbeklerinden oluşmalıdır.
Yarışma kelimesi tek bir etiket olarak da kullanılmalıdır.
Makale içerisinde yarışma kelimesi bold, italik veya altı çizili olarak vurgulanmalıdır.
Makale içerisinden, yarışma kelimesi ile sitenin çıkması istenilen sayfasına link verilmelidir.
Makale sayfasında, yazı başlığı farklı bölümlerde de gösterilmelidir. Örneğin, http://makale.seohocasi.com/ciftlik-oyunlari-mekani/ sayfasındaki gibi, 1. başlıkta, 2. breadcrumb da, 3. yorum yazısının başında, 4. footer bölümünde gösterilmektedir. Bu sayede o başlık arandığında makale sitesi 1. sırada çıkmaktadır.
Anasayfa ve yazı sayfasındaki tüm site içi seo hatalarınız sitenizi analiz ederek düzeltmeniz gerekir. http://www.seohocasi.com/seo/
Seo yarışmalarında en çok gözlemlenen hızlı çıkış ve hızlı düşüşlerdir. Bu sebeple hızlı düşüşü önlemek için, tanıtım yazısı satın alınmalıdır veya ücretsiz tanıtım yazısı servislerine eklenmelidir. http://makale.seohocasi.com/
Makale sayfasında, yarışmaya uygun bir görsel kullanılmalı ve görselin ismi ile alt etiketi anahtar kelimeye uygun belirlenmelidir.
Makale sayfası Türkçe ve yabancı sosyal imleme sitelerine eklenmelidir.
Makale sayfası sosyal medya profillerinizde yayınlanmalıdır.
!! Makale sayfasına sabit bir link eklenerek tüm sayfalardan link alması sağlanmalıdır.
Anasayfa ve makale sayfasına yarışma kelimesi ile backlink alınmalıdır.
Makale sayfası belirli periyodlarla güncellenmelidir. Örn. 2 günde bir cümle eklenmelidir.
Makale sayfasının trustrank değerini arttırmak için belirli aralıklarla yorum girilmesi sağlanmalıdır.
Yarışma taktikleri için sürekli yapılması gerekenler araştırılarak bu sayfaya ilave edilecektir.

Bir önceki yazımız olan 8 Maddede SEO başlıklı makalemizde 2011 seo teknikleri, 2011 seo yöntemleri ve seo ipuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x