Üye Kayıt Üye Giriş

Profil Backlink Fiyaskosu


Profil Backlink Fiyaskosu

Daha önce birkaç defa blog backlink ve profil backlink çalışmalarının zararlarını belirtsek de, hala bu yönde çalışma yapan ve zarar gören sitelerle karşılaşmam sebebiyle, daha ayrıntılı olarak bu makaleyi yazma gereği duydum.

Profil Backlink Nedir : Yabancı ağırlık yapılan bu çalışma, forumlara üyelik açarak üye bilgileri bölümünden imza ve site adresi bilgileri aracılığıyla sitenize link ekleme işlemidir.

Profil Backlinklerin Özellikleri nelerdir;

Forumların en değersiz sayfalarıdır. Hem en yeni sayfalar olması, güncellenen bir içeriğinin olmaması, site içi linkleme ve sitemap öncelik değerinin düşük olması bu sayfaların etkisini minimuma indirmektedir.


Eğer bu açılan üyeliklein forumda herhangi bir aktifliği yoksa (konu açma, mesaj yazma vs.) bu profil sayfaları hiçbir şekilde görüntülenmez ve tıklama almazlar. Daha önceki bir yazımızda linkin tıklanma oranının backlinkin kalitesi üzerindeki etkisini anlatmıştık.
Profil sayfaları, duplicate content olarak belirlenme durumları oldukça yüksek sayfalardır. Üye ismi, imza ve konum bilgileri dışında birçok bilgi aynı olan kaynak kodu bakımından %90′lara çıkabilen bu site içi benzerlik, bu sayfaların kalitesini yüksek ölçüde azaltan diğer bir unsurdur.

Profil Backlink Sakıncaları;

Büyük çoğunluğu yabancı siteler olduğu için “Bu sayfanın çevirisini yap” hatası almanıza sebep olabilir.
Profil backlink programı birkaç dakikada binlerce backlink eklendiği için çok dik çıkışlarla backlink artışına sebep olabilir.

profil backlink fiyaskosu Profil Backlink Fiyaskosu

 

 

Backlink artışlarında istikrarlı bir artış her zaman daha doğal karşılanır ve etkisi daha kalıcıdır.
Sayfaların sitemap önceliklerinin minimumlarda olması, Google açısından yapılan çalışmanın spam ihtimalini oldukça arttırmaktadır.
Profil backlinklerin yabancı forumlar üzerinden sağlanması, Türkçe karakter uyumsuzluğu sebebiyle alakasız anahtar kelimeler üzerinden linklerin verilmesine sebep olabilmektedir.

 profil backlink programi Profil Backlink Fiyaskosu

 

 

  Yukarıdaki resimlerde görüldüğü gibi, eklenen kelimelerde Türkçe karakter hatalarının olması, sitenin alakasız anchor textlerden backlinklere sahip olmasına neden olacak ve bu durum sitenin gerilemesine bzende filtreye girmesine sebep olabilecektir.
Çalışmalar konusunda şüphesi olanların en azından gözden çıkarabilecekleri, yeni ve değersiz siteler üzerinde bu çalışmaları test ettikten sonra karar vermelerini tavsiye ederim. Bu sayede ticari anlamda önemli olan sitelerinizi riske etmamış olursunuz.

Etkili Backlink’in 5 Kriteri;

Özgün tanıtım yazıları içerisinden sağlanmalıdır.
Anasayfaya birden fazla farklı kelimelerden link verilerek anchor text çeşitliliği oluşturulmalıdır.
Anasayfa dışında önem verilen alt sayfalara da kendi kelimelerinden linkler verilmelidir.
Sitenizin konusu, dili, içeriği bakımından olabildiince benzer sitelerden link alınmaya çalışılmalıdır.
Linkler sitelerin değerli, tıklanabilir sayfalarından alınmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Toplam 24 Seo Analiz Siteleri - Araçları başlıklı makalemizde seo analiz araçları, seo analizi ve seo değerlendirmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER