Üye Kayıt Üye Giriş

Google Penguen SEO 1.1


Google Penguen SEO 1.1

Google webspam ile mücadele adına çıkardığı Penguen algoritmasını güncelledi. Google’dan Matt Cutts’ın duyurduğu bu güncelleme İngilizce aramaların %0,1’inden daha azını etkileyecek.

Kısa bir hatırlatma yapalım, Google daha önce, penguen güncellemesinin webspam ile daha iyi mücadele edebilmek adına çıkarıldığını, Google kalite standartlarına uymayan siteleri hedeflediğini duyurmuştu. Penguen güncellemesi sonrasında birçok webmaster sıralamalarını haksız olarak kaybettiklerini belirtmişlerdi ve Google’un iddia ettiğinin aksine %3’lük etkilemeden çok daha fazlasının söz konusu olduğu anlaşılıyordu.

Bu güncellemeden haksız bir şekilde olumsuz etkilendiğini düşünen webmasterlar Google indexine tekrar girme isteğinde bulunmaya başladılar. Google Penguen güncellemesinde, aslında sıralama kaybetmemesi gerektiği halde haksız bir şekilde olumsuz etkilenen siteleri webmasterların rapor edebilmeleri için Penguen algoritma değişikliği hakkında yorum formu’nu halen aktif tutuyor.
Penguen 1.1

Webmasterların daha önce Google tarafından 24 Nisan’da yayınlanan penguen güncellemesine ek olarak başka güncellemeler yaptığını hissettiklerini söylemelerine rağmen resmi kaynaktan gelen ilk güncelleme haberi bu oldu. Matt Cutts bunun Penguen algoritmasına yapılan birinci güncelleme olduğunu vurguladı.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER