Üye Kayıt Üye Giriş

C# - Uzak Masaüstü


C# - Uzak Masaüstü

Fw 4.0’ da uzak masaüstü bağlantı uygulamaları geliştirmek artık çok kolay. Yapmamız gerek sadece referans ekleyip, toolbox içerisine uzak masaüstü objesini eklemek. Örnek verecek olursak;

-Projemizin referans ekleme alanında (add referance) "COM Components" başlığı altında Micorosft Terminal Service Active Client 1.0 Type Libary referansını ekliyoruz. Bu işlemden sonra toolbox alanına sağ tıklayarak “choose item” başlığını seçiyoruz.

-Buradan Microsoft Terminal Services Client Control Version-1 objesini toolbox alanına ekliyoruz. Sonra Toolbox da Buradan Microsoft Terminal Services Client Control Version-1 objesine projemize sürükleyip bırakıyoruz. Bu yapıyı oluşturduktan sonra projemize üç textbox, ve iki buton ekleyelim.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
private void button1_Click(objectsender, EventArgs e)
        {
            axMsTscAxNotSafeForScripting1.Server = txtUzakIp.Text;
            axMsTscAxNotSafeForScripting1.UserName = txtoturumAdi.Text;
            IMsTscNonScriptable secured =
(IMsTscNonScriptable)axMsTscAxNotSafeForScripting1.GetOcx();
            secured.ClearTextPassword = txtSifre.Text;
            axMsTscAxNotSafeForScripting1.Connect();
        }

Şeklinde bağlanmamız için gerekli olan kodları yazıyoruz. Eklediğimiz Microsoft Terminal Services Client Control Version-1 objesinin olaylarına (event) baktığımız zaman disconnect, tam ekran geçiş, bağlanma - bağlanmama kontrolü gibi bir çok olayın üzerinde çalışılabileceğini göreceksiniz.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x