Üye Kayıt Üye Giriş

TeamViewer 10 Beta Sürümü Özellikleri!


TeamViewer 10 Beta Sürümü Özellikleri!


Daha kolay kullanım sunan ve aynı zamanda daha iyi haberleşme sağlayan TeamViewer 10 beta sürümü yayınlandı.

teamviewer 10TeamViewer 10 merkezi yönetilen ayar ilkeleri, daha derin özelleştirme, bir tıklama ile HD sesli video çağrıları, gelişmiş sohbet fonksiyonu, performans optimizasyonları ve daha fazlası ile piyasaya çıkıyor. Aynı zamanda TeamViewer 10 4K ekranlar ve Mac OS X Yosemite dahil olmak üzere en son donanım ve işletim sistemlerinden faydalanmak için özellikler sunmakta.

İşte TeamViewer 10 Özellikleri:

Performans optimizasyonları

TeamViewer 10 çok önemli performans optimizasyonları içermektedir. Çok çekirdekli işlemciler için CPU kullanım optimizasyonları, HD ses iletim kalitesi, Management Console'da daha hızlı giriş ve yükleme süreleri bunlardan sadece birkaçı.

Genel ayar ilkeleri

Management Console'u kullanarak ayar ilkeleri uygulayabilir, dağıtım yapabilir ve gerekirse uygulayabilirsiniz. Ayar ilkelerindeki tüm değişiklikler otomatik olarak tüm kurulumlara uygulanır. IT Yöneticilerini sevindirecek bir haber: .reg dosyalarını ice aktarmak artık geçmişte kaldı!

Ana beyaz liste

Sadece tek bir beyaz liste ile tüm cihazlarınıza erişim izni verin. Her cihaz için beyaz listeyi kullanarak kullanıcılara tek tek erişim vermenize artık gerek yok. Ayrıca bireysel kullanıcılar için erişim yetkilerini yönetmek yerine, beyaz listeye şirketler ekleyerek idari işlerinizi azaltın.

Sohbet geçmişi ve kalıcı sohbet grupları

Detaylı bilgi için veya sorun çözüm yardımları için (referans amaçlı) önceki bölüme bakınız. TeamViewer 10 tüm konuşmalar için eksiksiz bir sohbet geçmişi sunuyor ve sohbetlerin tümü uçtan uca şifreli düzenleniyor. Devam eden konuşmalar için de kalıcı sohbet grupları oluşturabilirsiniz.

Tek tıkla video aramaları

Toplantı başlatma zorunluluğu olmadan video ve VoIP'yi kullanarak seste ve görüntüde yüksek kalite ile iş arkadaşlarınızla konuşun. Tek bir aramada birden fazla kişiyle aynı anda konuşup görüşün ve istediğiniz zaman ekranınızı paylaşın. TeamViewer için her zaman olduğu gibi güvenlik çok önemlidir, bu yüzden düzenli ekran paylaşma toplantılarında olduğu gibi video aramaları da uçtan uca şifrelidir.

Profil resmi ekleme

Adınıza resminizi ekleyin ve online profilinize kendi dokunuşunuzu katın. Profil resminiz Bilgisayarlar ve Kişiler listesinde, sohbet penceresinde, istek pencerelerinde ve benzer yerlerde görünür ve profesyonel tanınırlığınızı kolaylaştırır.

Yakındaki kişileri otomatik bulma

Ekran veya dosya paylaşımı yapmak için doğru kişiyi ya da cihazı hızla bulun. TeamViewer 10 artık yakındaki bilgisayarları ve kişileri otomatik olarak gösteriyor.

Ultra Yüksek Çözünürlük - 4K ekran – desteği

4K ekran olarak da bilinen ultra yüksek çözünürlüklü monitörler, yüksek görüntü uygunluğu özellikleri sayesinde giderek popülerleşmektedir. TeamViewer 10, akıllı ölçekleme sayesinde, hem uzaktan denetim hem de toplantı oturumlarında 4K ekranlara sorunsuz bağlantılar sağlamaktadır.

Kurumsal kimlik odağı

Artık kişisel özelliklerinizi özel modüller için yükleme sitesine ve toplantı ve servis konuları için bekleme odasına ekleyebilirsiniz. Bu da kurumsal kimliğinizi daha belirgin hale getirmenizi sağlar.

Gerçek zamanlı oturum notları

Uzaktan denetim oturumunda bir protokol uygulayın ya da aklınıza gelen şeyleri not edin. Yorum yazmak için oturumun sonunu beklemenize gerek yok.

TeamViewer 10'da yeni tasarım

Modern yazılımlara uygun görünüm. TeamViewer 10, şık bir tasarımın yanında sıkça kullanılan özellikler ve seçenekler için yeni kısayollar getiriyor. TeamViewer’ın halihazırda pratik olan arayüzü artık çok daha pratik.

Bilgisayarlar ve Kişiler API

Bilgisayarlar ve Kişiler API'yi kullanarak bilgisayarlarınızı ve kişileri tüm yazılımlara entegre edin. Örneğin müşterilerinizin ne zaman online olduğunu görebilir ya da bir varlık takip programıyla her bilgisayara "bağlan tuşu" ekleyebilirsiniz. Yazılım içinde bilgisayarları senkronize edebilir, kişileri ve varlıkları kolaylıkla yönetebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Boş oturum zaman aşımı

Kullanıcı tanımlı oturum zaman aşımı limitleri sayesinde, destekçilerin ve müşterilerin boş oturumların açık kalması konusunda endişelenmesine artık gerek yok.

TeamViewer Sunucusu'nda hizmet konuları

Gözetimsiz erişime ek olarak anında destek ayarı yapın. Kullanıcılar anında destek talebinde bulununca otomatik olarak hizmet konusu oluşturulur. Başka bir modül çalıştırmanıza gerek yoktur

Dropbox, Google Drive ve diğer uygulamalarla entegrasyon

Dropbox, Google Drive, OneDrive veya Box kullanarak toplantılarda ya da uzaktan denetim oturumlarında dosyalarınızı paylaşın. Dosyalarınızı istediğiniz yerden paylaşabilirsiniz. Verilerinizi bulut depolama alanınızda tutarak hem zamandan hem de bant genişliğinden tasarruf edin.

Online toplantılar için kapı kilidi

Kilidi açmadan önce son hazırlıklarınızı yapın ya da toplantıyı başlattıktan sonra kapıyı kilitleyerek katılımcıları dakik olmaları için hareketlendirin. Endişe etmenize hiç gerek yok! Kimin dışarıda olduğunu daima görebilir ve onları davet edebilirsiniz.

Uzaktan denetim için beyaz tahta

Artık uzaktan denetimde beyaz tahtayı kullanabilirsiniz. Sonuçta bir resim binlerce kelimenin anlatamadığını anlatabilir. Bağlantının her iki tarafı da beyaz tahtayı aynı anda kullanabilir.
 
Mac OS X ve Linux Yenilikleri

Yukarıda açıklanan özelliklerin çoğu Windows, Mac ve Linux üzerinde mevcuttur. Ek olarak, TeamViewer 10'da Mac OS X ve Linux için özel geliştirilmiş özellikler de bulunmaktadır.

Mac logosu
 
Mac OS X içinmyeni özellikler

    QuickJoin ve Sunucu modüllerinizi özelleştirin
     
    Uzaktan denetim oturumlarında bile tüm özellikleriyle beyaz tahtayı kullanın
     
    Sezgisel uygulama seçme özelliği ile toplantılarda ekranda ne göstermek istiyorsanız onu seçin

Linux logosu

Linux için yeni özellikler

    Sayısı sürekli artan mobil cihazlara yönelik mobil cihaz desteği sağlamak için Linux bilgisayarlar kullanın.

Pratik Kpss Eğitim Setleri

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.
x