Üye Kayıt Üye Giriş

Microsoft Yepyeni Tarayıcı Hazırlıyor


Microsoft Yepyeni Tarayıcı Hazırlıyor

 

Microsoft, Spartan Adında Yeni Bir Tarayıcı Hazırlıyor

Gelen son haberlere göre Microsoft, önümüzdeki yılın ortalarında kullanıcılarla buluşacak Windows 10 sürümünde yepyeni bir tarayıcıya yer verecek.

spartan tarayıcıMicrosoft’un henüz gelişme(deneme) aşamasında olan yeni işletim sistemi Windows 10’da yeni bir tarayıcı sürprizi yaşanabilir. İddiaya göre, 90’lı yıllardan bu yana hizmet veren ve halihazırda 95 farklı dil seçeneği ile kullanımda olan Internet Explorer Windows 10’da yer almayacak.

Microsoft, Internet Explorer’ın yerine “Spartan” adlı yeni bir tarayıcı hazırlıyor. ZDNet'in Microsoft’a yakın kaynaklardan temin ettiği bilgililere göre Spartan ilk olarak 21 Ocak’ta tanıtılacak. Tarayıcının kullanıcılarla buluşması ise sonbahar aylarında gerçekleşecek.

Son olarak Internet Explorer‘ın güncellemesini yayınlamayan Microsoft’un yeni tarayıcı için sıkı çalışmalar içerisinde olduğu ifade ediliyor. Mobil arenada %5 seviyesinde kullanılan, masaüstünde ise kullanım oranı gittikçe düşen Internet Explorer yerine düşünülen Spartan şimdiden merak uyandırıyor.

Pratik Kpss Eğitim Setleri

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.