Ana Sayfa

Bilgisayar Eğitim CD

Bilgisayar Kitapları

 
Bilgisayar Dershanesi Eğitim Marketi
 
Adım Adım Web Eğitim Seti Adobe Flash Eğitim Seti


Illustrator Kursu

Illustrator CS4 Eğitim CD Seti
Illustrator CS4 Eğitim CD Seti

Adobe Illustrator Cs4 bir vektörel çizim aracıdır. Illustrator ile web sayfalarınız için butonlar ya da vektörel şekiller oluşturabilirsiniz. Web tasarımlarının dışında baskı ve video tasarımlarını yaparken de bu programdan yararlanabilirsiniz.
Adobe Illustrator Cs4 ile programa ne gibi yenilikler gelmiş onlara bakalım

1. Degradelerde saydamlık
2. Kabarcık Fırçası aracı
3. Gösterilen degradeler
4. Bütünleştirme ve teslim
5. Geliştirilmiş kullanıcı deneyimi
6. Panelde görünüm düzenleme
7. İnceltilmiş grafik stilleri
8. Açıklanmış kırpma maskeleri
9. Renk Ayrımları Önizlemesi

 

Illustrator CS4 Eğitim CD SetiKabarcık Fırçası aracı Yeni
Konturlar çakıştığında bile çizerken tek, temiz bir vektör şekli oluşturun. Doğal vektör boyaması için Kabarcık Fırçası aracıyla birlikte Silgi ve Düzgünleştirme araçlarını kullanın.

Silgi aracı
Adobe® Photoshop® yazılımında piksel silinmesi kadar kolay bir şekilde resimdeki alanları kaldırın ve silmenin genişliği, şekli ve düzgünlüğünün keyfini çıkarın.

Kusursuz yerleştirme Gelişmiş
Nesneleri ve bağlantı noktalarını uzman kusursuzlukla, Yeni ayrıntılı Akıllı Kılavuzlardaki Hizala, Dönüştür ve Kontrol panellerini kullanarak yerleştirin. Nesnedeki bildiriler sayesinde görsel geribildirimle resim, anahtar nesne ve kırpma alanına hizalayın.
Esnek fırçalarGelişmiş
Özelleştirilmiş fırçalarla yolların yeteneklerini artırın. Kaligrafi, saçılma, resim ve desen fırçalarından seçim yapın ya da kendi özel fırçanızı oluşturun. Tablet bilgisayar kullanıcıları için basınç duyarlığı Adobe Illustrator® CS4te daha ayrıntılı ve kontrol edilebilirdir.

Düzgünleştirme aracı
Düzgünleştirme aracını kullanarak yolda istenmeyen bindirmeleri azaltın ya da kaldırın. Doğal çizim yapmak ve şekillerinizi mükemmelleştirmek için Kabarcık Fırçası aracı ve Silgi aracını birlikte kullanın.

Canlı Kontur
Düzenlenebilir ve ölçeklenebilir vektör yolları için fotoğrafları, taramaları veya diğer bitmap görüntüleri hemen ve doğru bir şekilde dönüştürün. Çeşitli yaratıcı seçeneklerle resminizin görünümünü tanımlayın ve elde edilen yolların karmaşıklığı üzerinde tam kontrol sağlamanın keyfine varın.

Yol düzenleme
Kontrol panelindeki seçenekleri kullanarak yolları kaldırın, bağlayın ve bölün, bağlantı noktalarını dönüştürün. Rollover genişletmeyle noktaları daha kolay seçip eğri tutamaçlarınızın görünürlüğüne geçin.

Nokta hizalaması
Kontrol panelindeki seçenekleri kullanarak tek tıklatmayla bağlantı noktalarını hizalayın ve dağıtın. Nesnelerin hizalanıp dağıtılması kadar kolaydır.

Kalem aracı
Bağlantı noktaları ve Bezier eğrileri üzerinde tam kontrol sağlayan Kalem aracını kullanarak kusursuz çizin.

Kurşun Kalem aracı
Kurşun Kalem aracını kullanarak kağıda nasıl çiziyorsanız ekrana da öyle çizin. Değiştirmek istediğiniz yolun yakınına yeni bir çizgi çizmeniz yolları düzleştirmek için yeterlidir.

Kontur seçenekleri
Kontur panelinde düz ve kesikli çizgileri tanımlayın. Birleşimlerin ve büyük harflerin kalınlığını, gönye sınırını ve konturun yolun içinde mi, ortasında mı yoksa dışında mı olduğunu belirtin.

Karakter ve Paragraf stilleri

Formatı tek tek karakterlere, çizgi türlerine ya da tüm paragraflara tek bir tıklatmayla uygulayın.

Paragraf kompozisyonu
En az tirelemenin yanı sıra en iyi sözcük ve harf boşluklarıyla paragrafın bütününde satır sonlarını en iyi hale getirin.
Metin alt çizgisi ve üzerine çizgisi
Metin satırına, metin paragrafına ya da metin öğesine kolayca alt çizgi ve üzerine çizgi uygulayın.

Saydam metin efektleri
Hayaleti alınmış metin, yumuşak kenarlı saydam alt gölgeler ve saydam metinle ilgili diğer efektleri kullanarak tipografik seçeneklerinizi geliştirin.

OpenType fontlarGelişmiş
Eklenmiş 80 üzerinde OpenType® fontla çapraz platform font yönetimini kolaylaştırın, farklı glif ve genişletilmiş karakter kümelerinin avantajlarından yararlanın.

Otomatik karakter aralığı ve optik hizalama
Karakter aralığını kullanarak harfler arasındaki boşluğu ayarlayın; optik hizalamayı kullanarak da metin kutusu kenarlarının dışına noktalamayı asılı tutun.

Akıllı tırnaklar ve bitişik harfler
Otomatik akıllı tırnaklar ve düzgün bitişik harflerle tasarımlarınıza parlaklık katın.

Alternatif Glifler paneli
OpenType fontun genişletilmiş karakter setine ait alternatiflere hemen erişip uygulayın.

Canlı RenkGelişmiş
Resimleri seçmenizi ve sonuçları hemen görmeniz için renkleri etkileşimli olarak düzenlemenizi ve değiştirmenizi sağlayan Canlı Renki kullanarak renk çeşitlemelerini keşfedin, uygulayın ve kontrol edin. Renk tonlarını, gölgeleri veya uyumlu renk kombinasyonlarını hemen seçmek için sezgisel Renk Kılavuzu panelini kullanın.

Renk Örnekleri paneli
Renk örneklerini gruplarda düzenler ve bunları düzenlenmiş hiyerarşilerinde görüntüler. Otomatik olarak bunları, renk değerlerine göre ya da sezgisel olarak adlandırır. Açılır panel menüsünden renk örneği kitaplıklarına kolayca erişin, Adobe Bridgede renk örneklerini görüntüleyin ve bunları Adobe Photoshop CS4 ve InDesign® CS4 yazılımıyla görüntüleyin.

Canlı Boyama
Resminizin kapalı veya kısmi kapalı alanını boşlukları otomatik olarak algılayıp düzelten ve hemen doldurmak amacıyla Renk Örnekleri panelinden etkileşimli olarak renk seçmenizi sağlayan Canlı Boyama Boya Kovası ile kolayca boyayın.
İnceltilmiş grafik stilleriGelişmiş
Stilleri benzersiz efektler ve verimliliğin artırılması için kullanın. Orijinal görünümünü bozmadan nesneye stilleri uygulayın. Seçili nesnelere ve metne uygulanan stillerin önizlemesini görüntüleyin. Projelerinizi sıçrayarak daha hızlı başlatmak için önceden yapılandırılmış stillerin genişletilmiş kitaplığından seçim yapın.

Açıklanmış kırpma maskeleriGelişmiş
Hem maskelerin, hem de maskelenmiş nesnelerin yeni görüntüleme seçimleri sayesinde maskelerle çok daha kolay çalışın. Taşımalar ve dönüştürmeler sırasında nesnelerinize ait kırpılmış alanları ya da görünür bölümleri görün. Maskelenen nesneyi Ayırma Modunda ya da Kırpma Yolunu Düzenle seçeneğini kullanarak düzenleyin.

Zarflar ve canlı deformasyon
Zarflar ve canlı deformasyon araçlarıyla resmi öngörülebilir yollarla çarpıtın, eritin ve deforme edin. Kontrol panelinden zarf seçeneklerine kolayca erişin.

Canlı efektler
Alttaki resmi etkilemeden canlı efektleri uygulayın; böylece yeniden başlatmak gerekmeden istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.

3D efektler
Yolları uzatarak ve döndürerek 2D şekilleri tam düzenlenebilir 3D nesnelere dönüştürün. Paket maketleri gibi nesneleri kolayca oluşturmak için 3D şekillerin etrafına ışık ekleyin ve görüntüleri sarın; 3D resme uygulanan spot renkleri ayırın.

Renklendirilmiş gri tonl
Bağlı, gömülü ya da açık gri tonlu görüntüye spot renk atayın; spot rengi alt gölgeye bile uygulayabilirsiniz; resmin yazdırıldığında renk ayrımının düzgün olacağından emin olun.

Karışım
Düz gölgeler, karmaşık konturlar ve temel animasyonlar oluşturmak için bir şekli diğerine dönüştürün.

Adobe Photoshop efektleri
Adobe Photoshop Efekt Galerisinden zararsız canlı efektler uygulayarak görünümlerin geniş bir yelpazesini oluşturun.

Sembol spreyleme
Resminize püskürterek, ölçekleyerek, renklendirerek ve yinelenen sembollerin saydamlığını ayarlayarak tasarım öğeleri katarken dosya boyutlarını da küçük tutun.

Grafik oluşturma araçları
Canlı Renk ile uyumlu renk gruplarının hemen uygulanması da dahil, görsel olarak zorlanan çizim ve grafiklerin oluşturulmasını kolaylaştıran güçlü araçları kullanarak verilerle net bir şekilde iletişim kurun.
Degradelerde saydamlık Yeni

Çok renkli degradeler oluşturun ve tek tek renk duraklarının her birinde opaklığı tanımlayın. Birden çok katman, altını gizleme ve kaplama solmaları kullanarak zengin renk ve doku karışımları oluşturun.
Elips degradelerYeni
Herhangi bir oranda elips degradeleri oluşturmak için radyal degradenin oranını ayarlayın. Renk ve opaklıkla ilgili degrade durağı kontrolleri nesnede görüntülenir; degradenin açısını ve konumunu doğrudan kontrol edebilirsiniz.

Sınırsız saydamlıkGelişmiş
Tasarım seçeneklerinizi Photoshoptakilere benzer bir şekilde, degradelerdeki saydamlık kontrolleri de dahil, karıştırma modları ve saydamlık efektleriyle genişletin.
Degrade Kafes
Birden çok renk ekleyerek ve renkler arasındaki geçişleri kesin kontrol ederek pistole ve suluboya efektlerine benzetin.

Birden çok çalışma yüzeyiYeni
Farklı boyutlarda 100 çalışma yüzeyinin bulunabildiği dosyalar oluşturun. Çalışma yüzeyini ister çakışmış, ister yan yana, isterseniz de yığınlanmış olarak görüntüleyin. Çalışma yüzeylerini ister tek tek, ister birlikte kaydedin, dışa aktarın ve yazdırın.
Panelde görünüm düzenlemeYeni
Dolgu, kontur ya da efektler panellerini açmaya gerek kalmadan nesne özelliklerini doğrudan Görünüm panelinde düzenleyebilirsiniz. Daha hızlı oluşturma için paylaşılan özelliklerle çalışın ve görüntüyü kontrol edin.

Çalışma yüzeyindeki eylemlerYeni
Düşünce dizinizi bozmadan seçenekleri belirleyin. Çalışma yüzeyindeki eylemler hemen üzerinde çalışabileceğiniz içerik menüleri sağlar; bu nedenle dikkatinizi çalışma alanınızın kenarlarındaki panellere vermeden seçenekleri ayarlayabilirsiniz.

Gösterilen degradelerYeni
Hemen nesnenizde görüntülenen renk ve opaklıkla ilgili degrade durağı kontrollerini kullanın; degradenin açısını ve konumunu doğrudan kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir oranda elips degradeleri oluşturmak için radyal degradenin oranını ayarlayın.

Yaylı panellerYeni
Yaylı panelle panellere ve seçeneklerinize çok daha hızlı ulaşın. Panel simgesinin üst tarafına nesne sürüklediğinizde paneller artık otomatik olarak genişliyor.

Sekmeli belge görünümüYeni
Sekmeli görünümde birden çok açık belgeyle çalışın; böylece tek tıklatmayla pencereleri öne taşıyabilirsiniz. Döşeli veya basamaklı görünümlerde gözle kolayca karşılaştırılması amacıyla ve kopyalamak üzere nesneleri tıklatıp belgelerde sürüklemek için birden çok pencereyi de düzenleyebilirsiniz.

Kontrol paneli
İçeriğe duyarlı Kontrol panelinden bağlantı noktası kontrollerine, kırpma maskelerine, zarf deformasyonlarına ve diğerlerine erişerek ekran boşluğunu boş bırakabilir ve diğer seçenekleri daha hızlı keşfedebilirsiniz.

Esnek çalışma alanıGelişmiş
Yer kazandırıcı özellikleri ve özel görüntüleme seçeneklerini kullanarak verimliliğinizi artırın. Araç çubuğunu tek sütunda görüntüleyin, kendinden ayarlanan panelleri simgeler olarak yerleştirin, panel çakışmasını tam istediğiniz gibi yerleştirin, koyu ya da açık çalışma alanı rengi seçin ve diğer pek çok eylemi gerçekleştirin.

Renk körü çalışma alanıYeni
Renk körü izleyiciler için renk seçimlerinizin bilgileri düzgün getirmesini sağlamaya yardımcı olması için resminizin provasını alın. Illustrator CS4, hem kırmızı, hem de yeşil renk körlüğü türleri için prova alınmasını destekler.

Özel çalışma alanları
Yalnızca belirli bir görev için gereken panelleri görüntüleyen özel çalışma alanlarını kullanarak daha etkili çalışın. İstediğiniz zaman çalışma alanlarını kaydedin, paylaşın veya bunlara erişin ya da çalışma alanı hazır ayarlarını kullanın.

Katmanlar paneli
Sınırsız katman sayısı, yuvalanmış katmanları ve katman maskelerini kullanarak karmaşık resmi düzenleyin. Katman seçim rengini görüntüleyerek seçili nesneleri hemen bulun.

Photoshop katman komp desteği
Bağlı, gömülü veya açık Photoshop dosyalarında, Illustrator CS4 içinden katman kompozisyonlarının görünürlüğünü kontrol edin.

Araç seçeneği hızlı erişim
Fırça, Silgi, Damlalık, Grafik ve Sembol araçları da dahil, Araçlar panelinde çift tıklatarak araç seçeneklerine hemen erişin.

Adobe Bridge CS4Gelişmiş
Yaratıcı varlıklarınızın önizlemesini görüntülemek, otomasyon komut dosyalarını çalıştırmak, Yeni Adobe hizmetlerine erişmek ve diğer eylemleri gerçekleştirmek için Adobe Bridge kullanın.

Wacom tablet desteğiGelişmiş
Döndürme, taşıma ve eğme hassasiyeti gibi Intuous3 özelliklerinin yanı sıra Cintiq gibi Wacom tabletiyle basınca duyarlı çizim ve silmenin avantajlarından yararlanın. Illustrator CS4teki daha fazla basınç duyarlılığı ve kontrolün keyfini çıkarın.

Pratik Akıllı KılavuzlarGelişmiş
Mütevazi bir görünüme ve imleçten çok çalışma yüzeyindeki nesnelere hizalama gibi yeni davranışlara sahip daha sezgisel Akıllı Kılavuzları kullanın. Nesneyi taşıdığınızda x ve y koordinatlarını, nesneyi döndürdüğünüzde de açıyı gösteren nesnedeki okumalarla hemen geribildirim alın.

Güçlü seçim araçlarıGelişmiş
Kontrol panelindeki veya Seç menüsündeki Aynı Olanları Seçi kullanarak niteliği paylaşan tüm nesneleri seçin. Aynı renk veya opaklığa, benzer Canlı Boyama dolguları ve konturlarına ve hatta paylaşılan görünüme göre seçin.

Ayırma Modu gelişmeleriGelişmiş
Kırpma maskeleri de dahil, artık daha fazla nesne türünü destekleyen Ayırma Modundaki yeni işlevlerin avantajından yararlanın. Yığın sırasındaki belirli bir yere yeni resim ekleyebilir, düzenleme ve ileriye veya geriye yapıştırma hakkında rahat olabilirsiniz.

Yeni Belge ProfilleriGelişmiş
Farklı ortam türleri için önceden yapılandırılmış profilleri seçerek yeni resim oluşturmayı hemen başlatın. Birden fazla çalışma yüzeyi, çalışma yüzeyi boyutları, stiller ve renk uzayları gibi ayar parametreleri belirten özel profilleri kaydedin.

Grafik stilleriGelişmiş
Kaydedip yeniden uygulayabildiğiniz grafik stillerini kullanarak birden fazla nesneye, gruba ve katmana nitelikleri uygulayın. Ek olarak stilleri uygulayın ve hem nesnelerde, hem de metinde doğru önizlemelerle sonuçları görün.

Şablonlar
Katmanlar ve yer tutucu öğeler gibi ayar parametreleriyle birlikte yeniden kullanmayı istediğiniz nesnelerin bulunduğu şablonlar olarak dosyaları kaydederek tasarımları yeniden kullanın.

Kolay erişilebilir kitaplıklar

Renk Örnekleri, Fırçalar, Semboller ve Grafik Stilleri panellerinden kolay erişilebilen önceden oluşturulmuş fırçaları, temaya göre renk örneği kitaplıkları ve grafik stillerini hemen kullanın.

Profesyonelce tasarlanmış içerikGelişmiş
Tümü Illustrator CS4te de bulunan profesyonelce tasarlanmış şablonlar, akış grafiği sembolleri, fırçalar, yaratıcı semboller, grafik stilleri ve 80 üzerinde OpenType fontla projenizi sıçrayarak başlatın.

Hazır ayarlarla tutarlı sonuçlar
Adobe PDF oluşturma, saydamlık düzleştirme, renk ve baskı için eklenmiş hazır ayarlarla tutarlı sonuçlar alın ve zamandan kazanın.

Damlalık

Aynı Photoshoptaki Damlalık gibi çalışan Damlalık aracını kullanarak, renk ve metin formatlama gibi nesne niteliklerini bir nesneden diğerine kopyalayın.
Birden fazla geri alma ve yineleme
Geri Al ve Yinele komutlarını kullanarak çalıştığınız sırada attığınız adımları kolayca izleyin.

WYSIWYG font menüsü

Font teknolojisini tanımlayan ve her fontun bir örneğini görüntüleyen Font menüsünden yazı tiplerini hemen seçin.
Otomatikleştirilmiş işlem
Illustrator CS4te çalışmaya devam ederken Adobe Bridgede görüntüleri otomatik olarak toplu işleyerek Canlı Kontur gibi araçları daha da verimli hale getirin.

Eylemler

Sık gerçekleştirdiğiniz görevleri Eylemler panelinden yönetebildiğiniz eylemler olarak kaydederek zaman kazanın.
Sektör lideri komut dosyası yazım desteğ
Tekrarlanan üretim görevlerini otomatikleştirmek, kendi özellik becerilerinizi yapılandırmak ya da özel JavaScript, AppleScript veya Microsoft Visual Basic komut dosyaları yazarak belirli iş akışlarını dayatmak için Illustrator becerilerini genişletin.

Dinamik, veri odaklı grafikler
Grafik değişkenleri benzersiz verilere bağlamak için komut dosyalarını kullanarak özel resim çeşitlemelerini hemen oluşturun.

Seçimleri kaydetme becerisi
Karmaşık seçimleri kaydederek üretim görevleri dizisini düzene koyarsınız; daha sonra bunları hemen geri yükleyebilirsiniz.
Adobe® Community Yardım Yeni
Çevrimiçi arama motoru gücüne Adobe Adobe Creative Suite® 4 yazılımından erişin, ancak çok sayıda hedeflenmiş sonuca da hazır bulunun. Aranabilir içerikte her zaman Adobenin verdiği ayrıntılı, ürüne özel Yardımın yanı sıra Adobedekilerle birlikte tasarım ve ürün topluluklarındaki uzmanlarca seçilen Adobe ve üçüncü tarafa ait içerik de bulunur.

Adobe® Bridge Home Gelişmiş
Adobe Bridge CS4te bulunan bu çevrimiçi kanalı ziyaret ederek Adobe yenilikleriyle ilgili olarak güncel kalın; çok sayıda tasarım, web gelişmeleri, ses ve video üretim topluluklarından ilham alın. Adobe Creative Suite® 4 video eğitimlerini izleyin, en sevdiğiniz tasarımcıların internete kaydettiği yayınları dinleyin ve topluluğunuzdaki eğitim etkinlikleri hakkında bilgi alın.

Acrobat.comdan Adobe® ConnectNow Yeni
Acrobat.com, belgeleri oluşturup paylaşmak, gerçek zamanlı iletişim kurmak ve başkalarıyla çalışmayı kolaylaştırmak için kullanabildiğiniz çevrimiçi hizmetler dizisidir. Acrobat.com hizmetlerinden biri olan Adobe ConnectNow uygulamasına erişim becerisine çok şey borçluyuz; Adobe Illustrator® CS4 ve diğer Adobe Creative Suite® 4 bileşenlerinden webde canlı olarak buluşabilir, ek bir masraf olmadan iki çevrimiçi konuğa kadar ekranınızı paylaşabilirsiniz.
Adobe® Kuler™Gelişmiş
Adobe Kuler ile renk temalarını keşfedin, oluşturun ve paylaşın. Çevrimiçi Kuler topluluğuna ait renk ilhamıyla yaratıcı projelerinizi tepmeyle başlatın; topluluğa Adobe Illustrator CS4teki Kuler panelinden, Kuler web sitesinden ve Kuler Adobe AIR™ uygulamasından erişilebilir. Binlerce renge göz atıp arayın, doğrudan Renk Örnekleri panelinize indirin ve kendi temalarınızı paylaşmak üzere yükleyin.

Illustrator CS4 Eğitim CD Seti

 

FreeHANDden Illustrator CS4’e Geçiş Eğitim CD Seti


FreeHANDden Illustrator CS4’e Geçiş Eğitim CD Seti

Adobe Illustrator CS3 Görsel Eğitim Seti’nin konu devamı olarak hazırlanan bu çalışma içinde, en çok merak edilen konulardan bir tanesi işlenmiştir. Yıllardır FreeHand kullanan, kullanıcıların Illustrator’a geçişlerini hızlandırmak amacıyla özel bir çalışma yapılmıştır. FreeHand MX üzerinde yapılan belli başlı işlemlerin, Illustrator CS4’de nasıl yapıldığını, karşılaştırmalı anlatımlarla konular işlenmiştir. Set içinde geniş olarak Illustrator CS4 yenilikleri ve ilk defa Illustrator kullanacaklar için genel özelliklerinin anlatıldığı özel bölümler ile içeriği zenginleştirilmşitir.
Tüm dersleri, bu alanda yıllardır eğitim veren ve yazılar yazan Ceyhun Akgün senaryolandırmış ve anlatmıştır.

FreeHANDden Illustrator CS4’e Geçiş Eğitim CD Seti

 

 


1. BÖLÜM: ADOBE ILLUSTRATOR CS4 YENİLİKLERİ
01. Arayüz
02. Appearnce Paneli
03. Çoklu Çalışma Alanı
04. Clipping Mask
05. Gradient
06. Graphic Style
07. Separations Prewiev
08. Blob Brush
09. Küçük Belli Başlı Yenilikler

2. BÖLÜM: ADOBE ILLUSTRATOR CS4 GENEL ÖZELLİKLERİ
01. Giriş
02. Path Çizim ve Kontrolleri
03. Path Düzenleme
04. Pencil Araç Grubu
05. Stroke Paneli
06. Brush Paneli
07. Eraser Tool
08. Eraser
09. Live Trace
10. Karakter ve Paragraf Stilleri
11. Paragraf Composer
12. Envelope Distort
13. Photoshop Efektleri
14. Isolate Mode
15. Template
3. BÖLÜM: FreeHAND MX’ten ILLUSTRATOR CS4’E GİRİŞ
01. Arayüz İncelemesi
02. Renk Kipleri
03. Profil Ayarları
4. BÖLÜM: FREEHAND BELGESİNİ AÇMA
01. FreeHand MX Belgesini Illustrator’da Açma
02. Farklı Formatlardaki Belgeleri Açma
03. Çoksayfalı PDF Kayıt
5. BÖLÜM: NESNE OLUŞTURMA VE DÜZENLEME
01. Temel Nesne Oluşturma
02. Temel Nesne Seçimleri
03. İleri Düzey Nesne Seçimleri
04. Renkler ve Degrade Kullanımı
05. Nesne Yönetimi
06. Nesne Gruplama ve Kilitleme
07. Semboller ve Library Karşılaştırması
08. Renk Kütüphaneleri
09. Graphics Style Kullanımları
6. BÖLÜM: İLERİ DÜZEY NESNE KONTROLLERİ
01. Pathfinder Paneli
02. Seçim İşlemleri
03. Past InSide ile Cliping Mask Kullanımı
04. Align Paneli
05. Nesneleri Çoğaltma İşlemleri
06. Blend
07. Nesnelere Saydamlık Etkilerinin Kullanımı
08. Symbol Sprayer Araçları
7. BÖLÜM: METİN YIĞINLARIYLA ÇALIŞMA
01. Temel Yazı Kontrolleri
02. Yollar Üzerine Yazı Yazma Araçları
03. Tab Durakları
04. Dil Kontrolleri
05. Karakter Paneli Özellikleri
06. Paragraf Paneli Özellikleri
07. Metin Alanları
8. BÖLÜM: RENKLER
01. Renkler Giriş
02. Ekstra Renkler ve CMYK Proses Renkler
03. Çalışma Renkleri
04. Renk Değiştirme
05. Rengin Tintini Alma ve Global Renk Anlayışı
9. BÖLÜM: LIVE TRACE VE LIVE PAINT
01. Live Trace İşlemi
02. Live Paint İle Hızlı Boyama
10. BÖLÜM: LAYER’LARLA ÇALIŞMA
01. Layer’ların Kullanımı ve Karşılaştırması
02. Illustrator Layer Paneli
11. BÖLÜM: ÇALIŞMA YARDIMCI FONKSİYONLARI
01. Çoklu Sayfayı PDF Kaydetme
02. Collect For Output Karşılaştırması
03. Ön İzleme Modları
04. Overprint Kullanımı
05. Eyeer ile Nesne Özelliklerini Kopyalama
06. Envelope Distort
07. Ofset Path Kullanımı
08. Grid Guides Kullanımı
09. Link Paneli Kullanımı ve Karşılaştırması
12. SON BÖLÜM: DOSYA PAYLAŞIMI VE İŞ AKIŞI
01. Dosya Paylaşımı
02. Photoshop Comps Özelliğini Kullanma

FREEHAND MX’ten
ILLUSTRATOR CS4’e
ADIM ADIM GEÇİŞ EĞİTİMİ

ILLUSTRATOR CS4 Görsel Eğitim Seti

• Illustrator CS4 Yenilikleri
• Uygulamalı Detaylı Anlatım
• Illustrator CS4 Genel Özellikleri
• Pratik Çözümler

Adobe Illustrator CS3 Görsel Eğitim Seti’nin devamı olarak hazırlanan bu çalışma içinde, en çok merak edilen konulardan bir tanesi işlenmiştir. Hangi özellik nerede, FreeHandde yaptığınız uygulamayı Illustratorda nasıl yaparsınız, bu eğitim seti içinde...
Yıllardır FreeHand kullanan, kullanıcıların Illustrator’a geçişlerini hızlandırmak amacıyla bu set hazırlanmıştır. Yıllardır FreeHand kullanarak düşüncelerimiz, alışkanlıklarımız, iş yapış tekniğimiz neredeyse kemikleşmiş. Illustratorla karşılaştığınızda uygulamalar ne kadar basit bile olsa, FreeHandin üzerinizde bıraktığı etkiler sebebiyle rahat olamıyorsunuz.

FreeHand MX üzerinde yapılan belli başlı işlemlerin, Illustrator CS4’de nasıl yapıldığını, karşılaştırmalı anlatımlarla konular işlenmiştir. Her ders, ilk önce FreeHand MX üzerinde uygulanıyor ve gerçekleşiyor. Ardından, aynı ders içinde Illustratorda nasıl yapıldığı anlatılıyor.
Set içinde geniş olarak Illustrator CS4 yenilikleri ve ilk defa Illustrator kullanacaklar için genel özelliklerinin anlatıldığı özel bölümler ile içeriği zenginleştirilmşitir. Eğitim setinin başında 1. bölümde, yenilikler ele alındı. Kullanıcılara Illustrator CS4ün neler kattığı bu ilk bölümde ele alınıyor. Ardından, genel özellikleriyle, yazılımın en önemli kullanım yerlerinin gösterildiği Illustrator CS4 bölümü bulunmakta.
Bu set, özellikle illustrator cs3 eğitim setimin devamı olarak, tamamlayıcı olarak ele alınarak hazırlandı. Illustrator cs3 ile illustrator cs4 arasında çok büyük farklılıklar bulunmamakta. Bende bu sebeble yeniden kapsamlı bir eğitim seti hazırlamaktansa, aradaki farklılıkları ele alan ve en önemli konu olan GEÇİŞ aşamalarını göstermek istediğim bir çalışmayı hayata geçirdim.
Tüm dersleri, bu alanda yıllardır eğitim veren, deneyimli eğitmen Ceyhun Akgün senaryolandırmış ve anlatmıştır.

SET İÇİNDEKİ BÖLÜMLER
1- Illustrator CS4 Yenilikleri
2- Illustrator CS4 Genel Özellikleri
3- Giriş
4- FreeHand Belgelerini Açma
5- Nesne Oluşturma ve Düzenleme
6- İleri Düzey Nesne Kontrolleri
7- Metinlerle Çalışma
8- Renkler
9- Live Trace ve Live Paint
10- Layerlarla Çalışma
11- Yardımcı Fonksiyonlar
12- Dosya Paylaşımı ve Yönetimi

FreeHANDden Illustrator CS4’e Geçiş Eğitim CD Seti

ADOBE ILLUSTRATOR CS3 EĞİTİM CDADOBE ILLUSTRATOR CS3 EĞİTİM CD

Illustrator CS3 Video Dersler
Görsel Eğitimden izleyerek, görerek uygulayarak öğreneceksiniz.
ADOBE ILLUSTRATOR CS3
EĞİTİM CD si İÇERİK LİSTESİ
Tüm dersler için, video anlatımlarda kullanılan örnek belgeler CD içinde "Illustrator_Calisma_belgeleri" isimli klasörün altında sıralı halde bulunmaktadır. Video anlatım sırasında, hangi dersin açılması gerekitği net bir şekilde söylenmiştir.

ADOBE ILLUSTRATOR CS3 EĞİTİM CD00 ILLUSTRATOR GİRİŞ
1 Hoşgeldin Ekranı
2 Illustrator Hakkında 1. Ders
3 Illustrator Hakkında 2. Ders
4 Illustrator İncelemesi
5 Illustrator Arayüzü
6 Temel İşlemler

01 ARAYÜZ VE YARDIMCILAR
1 Grid ve Guides
2 Navigasyon
3 Sayfa Yapısı ve Belge Ölçü Birimleri
4 Sayfa Yardımcıları
5 Sayfa Görünümleri
6 Nesne Kontrolü
7 Nesne Tutamaçları

02 TOOLBOX (Araç Paneli)
1 Araç Paneli Hakkında
2 Araçların Seçenek Özellikleri
3 Seçim Araçları 1. Ders
4 Seçim Araçları 2. Ders
5 Çizim Araçları 1. Dersi
6 Çizim Araçları 2. Dersi
7 Çizim Araçları 3. Dersi
8 Çizim Araçları 4. Dersi
9 Yazı Yazma Araçları
10 Boyama Araç Grupları
11 Transform Araçları
12 Biçimlendirme Araç Grupları
13 Warp Araç Grupları
14 Sembolizm Araçları ve Kullanımları
15 Kesme, kırpma Araçları
16 Zoom ve Hand Araçları

03 TEMEL NESNE SEÇİMLERİ

1 Temel Seçim
2 Seçim Çalışmaları
3 Seçimlerin Organizasyonu
4 Layer Paledi ile Seçim İşlemleri

04 BELGE ÖZELLİKLERİ

1 Yeni Belge Oluşturma
2 Belge Profil Seçenekleri
3 Hoşgeldiniz Ekranı ve Template’ler Hakkında
4 Template Oluşturma
5 Kaydedilmiş Belgeleri Açma
6 Crop Area’yı Anlamak
7 Crop Area ile Ölçü Tanımlama
8 Kesim İşaretleri
9 Yakınlaşma, uzaklaşma ve Kaydırma
10 Sayfa Görünümleri
11 Sayfa Görünümlerini Kaydetme
12 Yeni Pencere Oluşturma
13 Cetveller, Grid ve Guides Kullanımı
14 Smart Guides Hakkında
15 Mesafe Ölçme
16 Info Panelini Anlamak
17 Info Panelini

05 TEMEL ÇİZİM İŞLEMLERİ

1 Temel Çizim Çalışmalarına Giriş
2 Çizimleri Anlamak ve Path’ler
3 Örnek Çalışma Uygulaması
4 Ördek Çizimi
5 Örnek Çalışma
6 Nokta, Path Kontrolleri
7 Temel Nesneleri Oluşturma
8 Kalem ile Çizim Çalışmaları
9 Path’leri Düzenleme
10 Smooth Aracını Kullanma
11 Siplify ile Path’leri Sadeleştirme
12 Path Eraser Aracını Kullanma
13 Eraser Aracıyla Çalışma

06 SEMBOLLER
1 Semboller Giriş
2 Sembol Kontrol Paneli
3 Sembol Kullanımı
4 Sembolleri Düzenleme
5 Sembol Kütüphaneleri
6 Sembolizm Araçları
7 Sembolizm Araçlarının Kontrolleri
8 Sembolizm Araçlarının Kontrolleri ve Kullanımı

07 RENKLER
1 Giriş
2 RGB
3 CMYK
4 Ekstra, SPOT Renkler
5 Proses Renkler
6 Global Renkler
7 Renkleri Belirleme
8 Color Paneli
9 Swatches Paneli 1
10 Swatches Paneli 2
11 Renkleri Silme ve Değiştirme

08 LIVE COLOR
1 Color Guide
2 LiveColor Giriş
3 LiveColor Ders1
4 LiveColor Ders2
5 LiveColor Ders3
6 LiveColor Ders4
7 LiveColor Ders5
8 LiveColor Ders6
9 Renklerde Uyarı İşaretleri
10 Renkleri Karıştırma ve Dönüştürme
11 Renk Uygulamaları

09 BOYAMA ve DOLGU ÖZELLİKLERİ

1 Fill ve Stroke
2 Fill
3 Stroke
4 Yolların Başına ve Sonuna “OK UCU” Ekleme
5 Nesne Özelliklerine Göre Yapılan İşlemler
6 Live Color Hakkında
7 Live Color ile Değiştirme ve Müdehale Etme 1
8 Live Color ile Değiştirme ve Müdehale Etme 2
9 Live Color Tercihleri
10 LiveColor ve Boşluk Algılama
11 Gradient (Degrade) Kullanımı
12 Gradient Mesh
13 Gradient Mesh Uygulaması
14 Pattern Desenler ve Hazırlığı


10 FIRÇA (BRUSH) KULLANIMI
1 Brush’lar
2 Brush Paneli
3 Brush Kütüphanesi
4 Brush Seçenekleri
5 Pratik Brush Kontrolleri
6 Brush Oluşturma
7 Brush’ları Renklendirme
8 Kaligrafik Brush
9 Scatter Brush
10 Art Brush
11 Pattern Brush

11 SAYDAMLIK (Transparency)
1 Saydamlık Konusuna Giriş
2 Saydamlık Paneli Giriş
3 Saydamlık Paneli Hakkında
4 Opacity Mask
5 Harmanlama Kipleri

12 NESNE SEÇİMLERİNİ DÜZENLEME
1 Nesneleri Seçme
2 Expand
3 Nesneleri Taşıma
4 Nesneleri Hizalama ve Aralarındaki Mesafeyi Ayarlama
5 Döndürme (Rotate)
6 Yansıtma

13 KATMANLAR (Layer)
1 Katmanlara Giriş
2 Katmanlar Paneli 1
3 Katmanlar Paneli 2
4 Katmanları Düzenleme
5 Katman Kontrolleri

14 NESNELERİ BİÇİMLENDİRME
1 Serbest Dönüştürme
2 Transform Paneli
3 Perspektif
4 Liquify Araçları
5 Zarf Deformasyonları
6 Zarf Kontrolleri
7 Pathfinder Paneli
8 Pathfinder Efektler
9 Compound Path
10 Compound Object
11 Yolları Kesme, Parçalama
12 Eraser (Silgi) Aracını Kullanma
13 Blend Hakkında
14 Blend Kontrolleri
15 Efektleri Dönüştürme

15 MASKELEME İŞLEMLERİ

1 Cliping Mask
2 Cliping Mask’ı Düzenleme
3 Opacity Mask

16 3D EFEKTLER
1 3D Genel Özellikleri
2 Exturede Bevel Giriş
3 Exturede Bevel Uygulması
4 3D Revolve

17 METİNLERLE ÇALIŞMA
1 Metinler Hakkında Giriş
2 Yazı Yazma Araçları
3 Harici Metin Dosyasını Çağırma
4 Paragraf Yazı Alanları
5 Text Wrap
6 Yollar (Path) Üzerine Yazı Yazma
7 Yazı Alanını Dönüştürme
8 Karakter Araç Paneli
9 Change Case
10 Kelime Kontrolü ve Tireleme
11 Paragraf Kontrolleri
12 Tab (Duraklar) Hakkında
13 Fontları Bul Değiştir
14 Fontları Seçme ve Değiştirme
15 Karakter Stilleri
16 Paragraf Stilleri
17 OpenType Fontlar
18 Tireleme Kontrolleri

18 EFEKTLER
1 Appearance Paledi
2 Görsel Etkileri Çoğaltma
3 Filter ve Effects Uygulamalarının Özellikleri
4 Rasterize Ayarları
5 3D Efektleri
6 Convert To Shape Efektleri
7 Distort ve Transform
8 Path Efektleri
9 PathFinder Efektleri
10 Stylize Efektleri
11 Warp
12 Photoshop Efektleri
13 Create Filter Kullanımı
14 Distort Filter Kullanımı
15 Graphics Styles Hakkında
16 Actions Kullanımı
17 Actions’ları Düzenleme

19 BASKI ÖNCESİ HAZIRLIK
1 Print Genel
2 Separations Print
3 Çoklu Sayfa ve Baskı Yönü
4 Karmaşık Nesneleri Basma
5 Saydam Alanlar Hakkında
6 Flatten Transparency
7 Overprint
8 Trap İşlemleri

20 KAYIT FORMATLARI
1 Harici Dosyalar ve Link Paneli
2 Links Paneli
3 PSD Belgeleri İçe Aktarma
4 FreeHand Belgelerini Açma
5 Illustrator Kayıt Seçenekleri
6 Bitmap Formatta Kayıtlar
7 Bitti
21 PHOTOSHOP CS3, BONUS Bölüm
1 PSD_CS3_3D Özellikler
2 PSD_CS3_Arayüz
3 PSD_CS3_Bridge
4 PSD_CS3_Clone Source
5 PSD_CS3_Create Droblet
6 PSD_CS3_IntoStack
7 PSD_CS3_Kacisnoktası ve 3D
8 PSD_CS3_Katmanları Hizalama
9 PSD_CS3_Layer Comps ve PDF
10 PSD_CS3_Layers to File
11 PSD_CS3_Open As Smart
12 PSD_CS3_Quick Selection
13 PSD_CS3_Smart Filter
14 PSD_CS3_VanishPoint
15 PSD_CS3_Zoomfiy
• ANA SAYFA
• AI DERSLER
• CEYHUN AKGÜN
• EĞİTİM TEKLİFİ

ADOBE ILLUSTRATOR CS3 EĞİTİM CD