Üye Kayıt Üye Giriş
biz-sizi-arayalim
biz-sizi-arayalim
Web Tasarım Eğitim Seti
Masaüstü bilgisayarı cebe sığdırdılar
Masaüstü bilgisayarı cebe sığdırdılar
Avast ve Windows Güncellemeleri Çakışınca!
Avast ve Windows Güncellemeleri Çakışınca!
Toshiba'nın İddialı Bilgisayar Tableti!
Toshiba'nın İddialı Bilgisayar Tableti!
Yeni Microsoft'un Windows tanıtılıyor
Yeni Microsoft'un Windows tanıtılıyor
Skype 7, Mac ve Windows İçin Yayınlandı!
Skype 7, Mac ve Windows İçin Yayınlandı!
kpss-egitim-setleri

Google Bunları da Yapıyor


KPSS Eğitim Seti

Google Bunları da Yapıyor

 

Google, gerçekten dünya devi bir firma sayılır. Firma büyüdükçe sanırım birçok kullanıcı tarafından antipati de sahibi oldu. Fakat Google çok uzun bir süredir arama hizmetinden başka hizmetler de sunuyor. İnternet kullanan bir bilgisayar kullanıcısı sanırım ortalama olarak Google’sız geçirdiği bir gün herhalde yoktur. Bu arama devi aslında sadece PC başındaki hayatımızı değil günlük yaşamımızda da bir takım rolleri üstleniyor.

İşte Google’ın dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek üzere yaptığı sadece birkaç şey.

Çocuk istismarına karşı savaş

Google, buradaki blog gönderisinde endüstriler arası bir veritabanı ve milyonlarca dolarlık fon yardımıyla internetteki çocuk pornosuna karşı nasıl savaştığını anlatıyor. Google’ın bu mücadelesi,Tineye görsel arama motorunun (resimlere göre arama yapılabilen bir arama motoru) kullandığı yönteme benziyor.

İnterneti daha erişilebilir yapmak

Yazılım devinin Yeni Zelanda ve fazlasında sunduğu internet hizmetleri, havada uçan balonlarla sunduğu 3G internet bağlantısı, bu alanda yaptığı önemli mücadelelerden. Google’ın Project Loon adlı balon projesinin 4.7 milyar insana internet erişimi sağlaması bekleniyor.

Grip etkinliğini izleme

Belirli arama terimlerinin grip etkinliğini izlemeyi mümkün hale getirdiğini fark eden Google, bu sayede grip etkinliğini bir harita üzerine yansıtıyor. Haritada yeşil alanlar minimum etkinliği gösterirken, koyu kırmızı renk bölgede yoğun grip etkinliği olduğunu gösteriyor.

Keçi besleme

Daha çok eğlencelik bir etkinlik de olsa keçiler, Google’ın doğaya önem verdiğinin bir göstergesi.Şirket, 2009′daki bir blog gönderisinde California Grazing’den keçiler satın aldığını ve onları Mountain View merkezindeki çimenliğe saldığını açıklamıştı.

Sürücüsüz otomobil

Google Earth ve Street View için fotoğraf toplayan sürücüsüz otomobiller, gelecekte bizi arka koltukta cep telefonumuzun dokunmatik ekranında parmağımızı gezdirirken gideceğimiz yere ulaştırabilecek.

Google’ın kendi giden otomobillerinin yolu henüz oldukça uzun. Araçların kayda geçen kazalarıvar ve bu tür sorunların ortadan kaldırılması zaman alabilir.

SMMM Eğitim Seti
Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

SEO En İyi SEO Firması Opencart Opencart E Ticaret İngilizce Öğren Fransızca Öğren Rusça Öğren Arapça Öğren Almanca Öğren Çince Öğren Japonca Öğren İspanyolca Öğren Hollandaca Öğren Kürtçe Öğren