Üye Kayıt Üye Giriş

Gmail Reklamlarını İstemeyenlere Çözüm


Gmail Reklamlarını İstemeyenlere Çözüm

 

Google’ın e-posta servisi Gmail sağladığı birçok avantaj ile kullanıcıların tercihi olarak ön plana çıkıyor. Gmail yeni sekmeli görünüm ile de kullanıcıların alışkanlıklarına yenilikler getirmeye başladı. Bunun yanında reklamlarda görünmeye de başladı. Bazı kullanıcılar bu reklamlardan sıkılıyorsa reklamları kapatmanın yolu var. İşte çözüm.

GoogleGmail‘e uyguladığı yeni sekmeli görünümle beraber bize “reklam e-postaları” da göstermeye başladı ve eski – yeni bir çok kullanıcı bu durumdan rahatsızlık duyabilmekte. Bu e-postalar, aslında düzenli bir şekilde “Tanıtımlar” sekmesi altında görüntüleniyorlar. Fakat yine de birçok kullanıcı normal e-postalarla bu tanıtımları karıştırabiliyor. 

Tanıtımlar sekmesinde gösterilen e-postalar sizin de hoşunuza gitmiyor ve onları kapatmak istiyorsanız yapmanız gereknler şu şekilde: mümkün.

1. Gmail’de sağ üstteki çark simgesine tıklayın ve Ayarlar’ı açın.

2. ”Gelen Kutusu” sekmesine tıklayın.

3. ”Tanıtımlar” sekmesinin işaretini kaldırın ve alt taraftaki “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine tıklayın.

Tanıtımlar sekmesini tamamen kaldırmak istemiyorsanız yapabileceğiniz çok fazla şey yok. Dilerseniz aynı ekran “Birincil” dışındaki tüm seçeneklerin işaretini kaldırarak sekmeleri tamamen kapatabilirsiniz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER