Üye Kayıt Üye Giriş

En İyi 4 Sosyal Paylaşım Butonu


En İyi 4 Sosyal Paylaşım Butonu

 

1- Addthis: İlk sırada yer almayı fazlasıyla hak ediyor. Beyaz saray dahi sitesinde addthis’i kullanıyor. Muhtemelen en yaygın kullanılan servis.

Özellikleri;

  • Gün itibariyle 1,305,488 adet farklı domain addthis’i kullanmakta.
  • Referansları arasında msnbc,starbucks,men’s health gibi alanında isim yapmış şirketler var.
  • Kullanımı çok rahat, amacını belli ediyor, yalın.
  • 70 farklı dile çevrilebiliyor.
  • IOS ve Android için mobil uygulaması mevcut
  • Ücretli versiyonunda analitik servis sunuyor
  • 350’nin üzerinde servisi destekliyor.
  • Tam özelleştirilebilir.

Paylaşım; Linkedin,Facebook,Twitter,Stumbleupon,Google+ ile sınırlı değil. Neredeyse var olan tüm sosyal ağlarda paylaşıma olanak tanıyor.

2- Sexybookmark butonları : İkinci sırayı almasının sebebi inanılmaz tasarımı. Açık bir şekilde tüm rakiplerine görsellik açısından fark atıyor.Sexybookmark kendini sunumu ile zirveye taşıyor ve gerçekten seksi. Direkt widget olarak eklemeniz mümkün olmasa da, ilgili CSS kodunu kodlarınız arasına eklediğinizde başarılı bir şekilde çalışıyor. Bu butonun diğerlerinden farkı ciddi anlamda fanlarının olması. Daha sıcak kokuyor. Tahminime göre paylaşımı en çok teşvik eden eklenti. Sebebi verdiği etkili paylaş mesajları.
Örneğin; ‘’Share the knowledge’’, ‘’sharing is caring’’,’’share the love’’,’’sharing is sexy’’ …

 

en-iyi-4-sosyal-paylasim-butonu-1

 

Eğer sosyalmedyacci’nınkullandığı addthis eklentisini değiştirilirse, seçim muhtemelen sexybookmarktan yana olacaktır.

3- Socio Fluid: Tasarım ve görsellik açısından sexybookmark’ın bir rakibi olacaksa bu şüphesiz socio fluid. Butonların üzerine geldiğinizde büyümesi (hover effect)java kokusu veriyor, nitekim kodlamada jquerykullanılmış. Eklenti dikkat çekici ve paylaşımı teşvik ediciÖzelleştirilebilir nitelikte. Digg, Reddit, del.icio.us, dzone, stumbleupon, blinklist, blogmarks, furl, newsvine, technorati, magnolia, facebook ve google için paylaşım butonu mevcut. Blogger ve WordPress’e rahatlıkla eklenebiliyor.

4- Sharethis: Sharethis’in kendi sitesinden açıkladığı rakamlara göre 1 milyonun üzerinde internet sitesi sharethis’i paylaş butonu olarak kullanıyor.Bu rakamla sharethis, addthis’in en büyük rakibi konumunda.Typepad,wordpress ve blogger için eklentisi mevcut. Tıpkı Addthis gibi ziyaretçilerin hangi içeriği hangi yolla paylaştığını gösteren analitik hizmeti mevcut. 100’ün üzerinde sosyal servisidestekliyorMashable, Cosmopolitan ve Linkedin referansları arasında.

en-iyi-4-sosyal-paylasim-butonu-2

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER