Üye Kayıt Üye Giriş
biz-sizi-arayalim
biz-sizi-arayalim
Grafik Tasarım Eğitim Seti
Masaüstü bilgisayarı cebe sığdırdılar
Masaüstü bilgisayarı cebe sığdırdılar
Avast ve Windows Güncellemeleri Çakışınca!
Avast ve Windows Güncellemeleri Çakışınca!
Toshiba'nın İddialı Bilgisayar Tableti!
Toshiba'nın İddialı Bilgisayar Tableti!
Yeni Microsoft'un Windows tanıtılıyor
Yeni Microsoft'un Windows tanıtılıyor
Skype 7, Mac ve Windows İçin Yayınlandı!
Skype 7, Mac ve Windows İçin Yayınlandı!
kpss-egitim-setleri

Microsoft Word kullananlar için 10 pratik ipucu


KPSS Görüntülü DVD Seti

Microsoft Word kullananlar için 10 pratik ipucu


“Word’ü çok iyibiliyorum” deseniz de, buradaki 10 ipucuna mutlaka göz atın…

Microsoft Office paketinin vazgeçilmez kelime işlemcisi Word zaman içinde evrimleşti ve 2007 sürümünden itibaren, diğer MS Office programları gibi yepyeni bir ara yüzle ve yeni işlevlerle karşımızda.

Word’ü iyi bildiğinizi düşünüyor olabilirsiniz, ancak sizinle paylaşacağımız bu 10 ipucunu gözden geçirdikten sonra fikriniz biraz değişebilir. İşte Word’ü daha pratik hale geritecek bazı ipuçları!

Seçimlerinizde ‘seçici’ olun: Çift tıklamanın bir sözcüğü, üç kez art arda tıklamanın ise tüm paragrafı seçtiğini muhtemelen biliyorsunuzdur. Sadece bir cümleyi seçmek içinse CTRL tuşunu basılı tutun ve cümledeki herhangi bir kelimeye tıklayın. Bir tablonun tamamını seçmek için ALT tuşunda basılı tutarken çift tıklayın.

Yorum kutusu ekleyin: Arkadaşınız size gözden geçirmenizi istediğiniz bir belge gönderdiğinde bulduğunuz hataları yeni bir e-posta içinde sıralamak yerine metni seçin, Ribbon çubuğunda İnceleme sekmesine gelin ve Yeni Açıklama’ya tıklayın.

Klavyenizle madde imi ve numaralandırma ekleyin: Yazı yazarken elinizi klavyeden kaldırmadan madde imleri veya numaralı bir liste ekleyebilirsiniz. Maddeler için bir * işareti yazın ve boşluk tuşunua basın. Aynısını rakamlarla da yapabilirsiniz.

Entegre eşanlamlılar sözlüğünü kullanın: Eşanlamlılar sözlüklerini internette aramanıza gerek yok. Bunun için Word’de SHIFT+F7′ye basmanız yeterli.

Ayarlarınızı yedekleyin ve aktarın: Word’de yaptığınız neredeyse tüm değişiklikler Normal.dot adındaki şablon dosyasında kaydedilir. Bu dosyayı C:Users[kullanıcı adı]AppDataRoamingMicrosoftTemplates klasöründe bulabilirsiniz. Öncesinde gizli dosyaları görüntüleme seçeneğini etkinleştirmeyi unutmayın.

Word’ün deneme süresini uzatın:Microsoft, Office 2010′u 30 gün denemenize izin veriyor, bunun ardından ise bir lisans satın almanız gerekiyor. Veya Office’inizin deneme süresini toplamda 180 gün olmak üzere 5 kez uzatabiliyorsunuz. Deneme sürenizi 30 gün uzatmak için yönetici haklarına sahip bir komut satırı açın ve

C:Program FilesCommon FilesMicrosoft SharedOfficeSoftwareProtectionPlatform

klasörüne gidin. OSPPREARM.exe dosyasını çalıştırın. 64 bit işletim sisteminde Office’in 32 bit sürümünü yüklediyseniz yukarıda verdiğimiz adresteki ‘Program Files’ı ‘Program Files (x86)’ ile değiştirin.

Ekran görüntüleri ekleyin: Belgenize ekran görüntüsü eklemek için PrintScreen’e basın ardından Ekle > Çizimler > Ekran Görüntüsü yolunu izleyin.

Yer imleri ile istediğiniz konuma atlayın: Word’de bir yer imi eklemek için Ekle > Bağlantılar > Yer imi yolunu izleyin. Yer imine bir isim verin ve Ekle’ye tıklayın. Bu noktaya geri dönmek için Yer imleri menüsüne geri dönün, ilgili girdiyi seçin ve Git’e tıklayın.

Metni dikey olarak seçin: Numaralı listeniz birbirine mi girdi? Veya aldığınız bir e-posta’dan yapıştırdığınız metnin her satırının başında ilginç işaretler mi var? Herhangi bir nedenle metni dikey olarak seçmek isterseniz, Alt tuşunu basılı tutun ve metni farenizle seçin.

Belgelerinizi parola ile koruyun: Özel belgelerinizi kimsenin okumadığından emin olmak için belgelerinizi bir parola kullanarak şifreleyebilirsiniz. Bir Word belgesini parola ile korumak için Dosya > Bilgi > Belgeyi Koru > Parola ile Şifrele seçeneğini kullanın

DGS Görüntülü Eğitim Seti
Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

SEO En İyi SEO Firması Opencart Opencart E Ticaret İngilizce Öğren Fransızca Öğren Rusça Öğren Arapça Öğren Almanca Öğren Çince Öğren Japonca Öğren İspanyolca Öğren Hollandaca Öğren Kürtçe Öğren