Üye Kayıt Üye Giriş

İşlev menüsünü geliştiren 7 harika araç!


İşlev menüsünü geliştiren 7 harika araç!

 

Kes, kopyala, yapıştır gibi dosya komutları için klavye kısayollarını bilen kullanıcılar, Windows’un sağ tuş menüsünü çok fazla kullanmıyor olabilirler. Ancak bu menüye klavye kısayollarıyla gerçekleştirmesi mümkün olmayan bazı pratik işlevler eklemeniz de mümkün İşte sağ tuş menünüzü inanılmaz işlevlerle donatacak 7 harika araç:

PasteAsFile: Araç, panoya kopyaladığınız metinleri bir dosya olarak yapıştırmanıza izin veriyor. Aynı işlemi görsellerde de yapmanız mümkün.

Araç metinler için txt, doc, rtf, html, php, css biçimlerini, görsellerde jpg, png, bmp, tga, gif ve fazlasını destekliyor.

CopyContents: Bu araç ise bir dosyanın içeriğini alıyor ve onu panoya kopyalıyor. Yani PasteAsFile’ın yaptığının tam tersiniyapıyor. Program txt, rtf, jpg, png, bmp, tga, gif, jig ve pcx biçimlerini destekliyor.

FileToFolder: FileToFolder, seçtiğiniz tüm dosyaları alıyor ve her birini ayrı, yeni bir klasöre yerleştiriyor. Dosyalarınızı farklı klasörlere ayırmak gibi bir ihtiyacınız olduğunda, FileToFolder bu işi sizin için yapacaktır.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER