Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 7 : Şifre Resetleme – Password Reset


Windows 7 : Şifre Resetleme – Password Reset


Şfreleri unutmak elbette herkesin başına gelebilecek bir sorundur. Ama unutulan Windows oturum açma şifreniz olduğunda sıkıntılar oldukça fazla büyür. Herhangi bir yazılım kullanmadan sadece Windows kurulum medyası (CD, DVD, USB) ile unuttuğunuz şifreyi sıfırlamanız mümkün. Her ne kadar başlıkta Windows 7 için desek de yöntem Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows 7, Microsoft Windows Server 2008, Microsoft Windows Server 2008 R2 için de uygulanabilir.


windows-7-sifre-resetleme-password-reset-11. Adım : Windows 7 repair seçin.windows-7-sifre-resetleme-password-reset-22. Adım : Herhangi bir windows 7 seçilir.windows-7-sifre-resetleme-password-reset-33. Adım : Windows7 system recovery options comand prompt seçilir.

4. Adım : Şifresini sıfırlayacağımız windows’un yüklü olduğu sürücü deki windows/system32 klasörüne aşağıda ki komut ile giriş yapmalıyız.

Genellikle C: sürücüsünde olduğu için sırasıyla;

c:

cd windows\system32

move utilman.exe utilman.exe_old

move cmd.exe utilman.exe

5. Adım : Sonrasında Windows’u restart ediyoruz. Logon ekranı karşımıza geldiğinde Windows(windows key Windows 7 : Şifre Resetleme Password Reset ) + U tuş kombinasyonunu kullanıyoruz. Bu kısayol bize aslında erişebilirlik menüsünü açacaktı. Biz bunu cmd.exe ile değiştirdiğimiz için komut satırı bizi karşıladı.

6. Adım : Şimdi komut satırında aşağıda ki adımları yürüteceğiz.


windows-7-sifre-resetleme-password-reset-4Net user” Tırnaklar hariç. Bilgisayarınızda bulunan kullanıcıları listeler. Buradan hangi kullanısının şifresini değiştirmek istiyorsanız adını kopyalamanız gereklidir.


windows-7-sifre-resetleme-password-reset-5Administrator şifresini değiştirmek istediğim için tırnaklar hariç “net user administrator 123456″ işlem tamamlanmıştır.

Artık administrator kullanıcısını 123456 şifresini kullanarak açabilirsiniz.

 

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER