Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 8 Giriş Ekranı Değiştirme Yolları


Windows 8 Giriş Ekranı Değiştirme Yolları
 


Windows 8 Giriş Ekranı Değiştirme Yolları
Windows 8 ile beraber kullanıcılar daha kısıtlı bir ortamda çalışıyormuş izlenimi doğuyor. Özellikle giriş ekranı özelleştirmeleri hayli zor bir işlem. Ek bir yazılım olmadan giriş ekranı arka plan resmini özelleştirmek zor. Ama bu Microsoft’un tüm özelleştirmeleri kapattığı anlamına gelmiyor. Yazıdaki küçük araçlar ile giriş ekranına istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

Özel kutucuklar oluşturun: Windows 8, mağazadan yüklediğiniz uygulamalar için güzel görünümlü kutucuklar sunuyor. Ancak aynısını masaüstü uygulamalarını sabitlediğinizde gösterilen kutucuklar için söylemek mümkün değil. Masaüstü uygulamaları için kendi kutucuklarınızı oluşturmak istiyorsanız, OblyTile gibi bir araç kullanabilirsiniz

Giriş ekranının renk düzenini değiştirin: Giriş ekranı için seçebileceğiniz renk sayısı, Microsoft’un bize sunduklarıyla sınırlı. Farklı bir renk düzeni için üçüncü parti araçlardan faydalanmanız gerekiyor. Stardock’un Decor8 adlı ücretli aracı, bunu başarıyla yapabiliyor.Windows 8 Start Screen Customizer de aynı işlevi sunuyor, ancak araç beta aşamasında olduğundan Decor8 kadar kararlı çalışmayabilir.

Özel arka plan resmi seçin: Windows 8.1 ile birlikte giriş ekranının arka planını değiştirebileceğiz, ancak bu iş için şimdilik üçüncü parti araçlardan yardım almamız gerekiyor. Stardock Decor8 ve Windows 8 Start Screen Customizer, arka plan resmini değiştirmenize de izin veriyor.

Klasörleri ve web sitelerini sabitleyin: Giriş ekranınıza sadece uygulamaları değil, web sitelerinden klasörlere her şeyi sabitleyebilirsiniz. Herhangi bir klasörü giriş ekranınıza sabitlemek için Dosya Gezgini’nde ona sağ tıklayın ve Başlangıç ekranına sabitle’ye tıklayın.

Web sitesi kısayolları oluşturmak için Internet Explorer’ın Modern sürümünü açın ve toplu iğne şeklindeki sabitleme düğmesine basın. IE’nin masaüstü sürümünde çark simgesine tıklayın ve Siteyi giriş ekranına ekle’ye tıklayın.

Giriş ekranına herhangi bir dosyayı ekleyin: Sıradan bir dosyayı giriş ekranınıza sabitleyebilmek için üçüncü parti araçlara ihtiyacınız var. Start Screen Pinner gibi bir araç, giriş ekranınızda bunu gerçekleştirmenize yardımcı olacak.

Kapatma kısayolları ekleyin: Windows 8′de yeniden başlatma ve PC’nizi kapatma seçenekleri derinlere gömülmüş. Ancak giriş ekranınızda bu işlevleri tek tıklamayla etkinleştiren kısayollar oluşturabilirsiniz.

Giriş ekranını atlayın: Windows 8.1, giriş ekranını herhangi bir üçüncü parti araca ihtiyaç duymadan atlamanıza olanak tanıyacak. Güncelleme yayınlanana kadar bu işlevi farklı programlardan elde etmeniz gerekiyor. ClassicShell veya ücretli Start8 gibi alternatif başlat menüsü yazılımları, giriş ekranını atlayıp direkt olarak masaüstüne geçme işlevleri de sunuyorlar.

Giriş ekranını masaüstüne taşıyın: Giriş ekranı, normalde bambaşka bir ortama sahip farklı bir dünya. Ancak ImmetsiveTaille ile giriş ekranını masaüstünüze taşımanız mümkün.

Modern uygulamaları pencerede çalıştırın: Windows 8 uygulamaları, masaüstünüzü yok sayarak bütün ekranınızı kaplıyorlar. Yeni Modern uygulamalarını diğer Windows programları gibi pencerede çalıştırmak isterseniz, bunun bir yolu var. Stardock ModernMix, Windows 8 uygulamalarını pencere içeresinde çalıştırmanıza izin veriyor. Birden fazla Windows 8 uygulamasını aynı anda çalıştırmanız da mümkün.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER