Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 8.1 ile Çevrimdışıyken Bile SkyDrive Dosylarına Ulaşabilirsiniz


Windows 8.1 ile Çevrimdışıyken Bile SkyDrive Dosylarına Ulaşabilirsiniz


Son işletim sistemi Windows 8.1 pek çok yeniliklerle kullanıcılara ulaştırıldı. Bu yeniliklerden biri SkyDrive ile bulut imkanlarından daha iyi yararlanabilmek. SkyDrive üzerine Akıllı Dosyalar vasıtası ile çevrimdışı olsanız da doya oluşturma, düzenleme ve paylaşma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Dosyalarınız her cihazda daima ulaşılabilir olacak
Windows 8.1 ve Windows RT 8.1 sürümünde, internet bağlantınız bulunmadığı durumlarda bile SkyDrive üzerindeki tüm dosyalarınıza göz atabilir, düzenleme yapabilirsiniz. Bunun için bu dosyaları SkyDrive uygulamasını veya Dosya Gezgini’ni kullanarak çevrimdışı kullanıma uygun hale getirmeniz gerekiyor.

SkyDrive’ı çevrimdışı kullanılabilir hale getirmek için
Basit bir işlemle SkyDrive’daki dosyalarınızı çevrimdışı erişim için ayarlayabilirsiniz. Dosyayı veya klasörü seçmek için aşağı doğru çekin ya da sağ tıklayın ve ardından Çevrimdışı yap’a dokunun veya tıklayın. Bilgisayarınızda çok fazla yer kullanmak istemiyorsanız çevrimdışı yaptığınız dosya sayısını azaltın ya da artık çevrimdışı kullanmanız gerekmeyen dosyalar varsa bunları yeniden yalnızca çevrimiçi olarak kullanılacak hale getirin.

Bilgisayarınızda yer sorunu yaşamıyorsanız tüm SkyDrive dosyalarınızı çevrimdışı kullanılabilir hale getirebilirsiniz:

Parmağınızı ekranın sağ tarafından içeri doğru kaydırın ve Ayarlar’a dokunun. (Fare kullanıyorsanız ekranın sağ alt köşesine gidin, fare imlecini yukarı çıkarın ve Ayarlar’a tıklayın.)
Seçenekler’e dokunun veya tıklayın ve ardından Tüm dosyalara çevrimdışı eriş özelliğini açın.
Dosya Gezgini’ni kullanarak dosyaları çevrimdışı kullanılabilir hale getirmek için
Klasöre dokunup basılı tutun ya da sağ tıklayın ve ardından Çevrimdışı kullan’a dokunun veya tıklayın. Tüm SkyDrive dosyalarınızı çevrimdışı kullanılabilir hale getirmek için sol bölmedeki SkyDrive öğesine dokunup basılı tutun veya sağ tıklayın ve ardından Çevrimdışı kullan’ı seçin.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER