Üye Kayıt Üye Giriş

SVCHOST Hala Problem Olmayı Sürdürüyor


SVCHOST Hala Problem Olmayı Sürdürüyor

Windows XP’ kullanıcılarının büyük problemlerinden olan SVCHOST, işlemcinin yüzde 100 kullanılması ile bu program tarafından kullanılması ile ortaya çıkıyor. XP için desteğini çekmeye hazırlanan Microsoft bu sorun için güncelleme çıkarır mı acaba ?

Bir dönemin en başarılı işletim sistemi olan Windows XP’nin ömrünün bitmesine kısa bir süre kaldı. Microsoft, 2014′ün ilk çeyreğinde XP’ye verdiği desteği bitirecek. Kullanıcıların isteği ise destek kesilmeden önce daha az sorunlu bir XP’ye kavuşabilmek.

Son dönemlerde ortaya çıkan SVCHOST problemi ise kullanıcıların saçını başını yoldurtacak cinsten. SP3 kullanan XP kullanıcılarında bazen SVCHOST dosyası işlemcinin yüzde 100′ünü, yani tamamını kullanmaya başlayarak sistemin çökmesine neden oluyordu. Microsoft, geçtiğimiz Salı yayımlayacağını açıkladığı güncelleme ile önemli açıkların giderileceğini söylemişti. Maalesef bu hata, güncelleme ile atlanmış durumda.

Windows XP’nin alacağı son önemli güncellemelerden birinde bu sorunun çözülmemiş olması ise kullanıcıları düşündürüyor. Bu hata yüzünden bazen bilgisayarlarının kullanılmaz hale geldiğini belirten XP kullanıcıları, Microsoft’u hem telefon hem de internetten yoğun bir soru yağmuruna tuttular. Microsoft ise konuyla ilgili henüz net bir açıklama yapmadı.

Aranızda halen XP kullananlar var mı, varsa da bu hata ile karşılaşıyor musunuz bilmiyoruz. Ancak karşılaşıyorsanız çözümü için daha beklemeniz gerektiğini belirtelim. Microsoft‘un sorunu çözmesi beklense de henüz bir tarih belli değil.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER