Üye Kayıt Üye Giriş

Öğrenciler Ücretsiz Form İle Lisansız Yazılımları Kullanabilir


Öğrenciler Ücretsiz Form İle Lisansız Yazılımları Kullanabilir
 


Microsoft’un eğitim kurumlarına yönelik yürüttüğü programlardan biri olan Dreamspark (https://www.dreamspark.com) ile ücretsiz olarak bazı profesyonel Microsoft yazılımlarının lisanslı kullanıcısı olmanın yolunu açtı.

Yapılması gereken tek şey sisteme kayıt olmak ve mevcut onaylama metotlarından biri ile öğrenci olduğunuzu kanıtlamak. Sisteme eklenen yeni öğrenci kimliği doğrulama mekanizması ile bu işlem artık çok daha kolay. Nasıl mı? http://www.dreamspark.com adresinde yer alan ~10 haneli başvuru formunu doldurup, doğrulama adımlarından “Other options”ı seçip, telefon ya da bilgisayarınızdaki gömülü kamera, web kamerası gibi araçları kullanarak öğrenci kimliğinizin resmini çekip forma ekleyerek. Eksiksiz olarak doldurduğunuz formda belirttiğiniz e-posta adresine yaklaşık 5 iş günü içerisinde üyeliğiniz için gerekli onay kodu ve bilgileri gönderilecektir.

Program üyelerine sağlanan faydalardan bazıları:

- Öğrenmek, öğretmek ya da araştırma projelerinde kullanmak üzere orijinal yazılım ürünlerine ve lisanslarına ücretsiz olarak sahip olmak.

Bu ürünlerden bazıları:

Visual Studio Professional 2013 (http://www.visualstudio.com/tr-tr)
Microsoft Expression Studio 4 Ultimate (http://www.microsoft.com/expression)
SQL Server 2008 – 2014 (http://www.microsoft.com/en-us/sqlserver)
Windows Server 2008 – 2012 (http://www.microsoft.com/en-us/server-cloud)

- Pluralsight (http://pluralsight.com/training) eğitim içerik portaline ücretsiz erişim hakkı.

- Windows Phone (http://dev.windowsphone.com) ve Windows (http://dev.windows.com) uygulama geliştiriciler sistemine ücretsiz üyelik.

Programa üye olmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Adım:


Internet gezgininizin adres çubuğuna http://www.dreamspark.com yazarak program ana sayfasına gidiniz. Ana sayfadaki üst menüde yer alan “students” bağlantısına tıklayarak Öğrenciler için DreamSpark ana sayfasına geçiniz (ilgili bağlantı konumunu aşağıdaki görselde işaretli olarak görebilirsiniz).


ogrenciler-ucretsiz-form-1


2. Adım:

Öğrenciler için DreamSpark ana sayfasında yer alan “Create Account” bağlantısına tıklayarak sistem kaydı oluşturmak için doldurmanız gereken kayıt formuna geçiniz (ilgili bağlantı konumunu aşağıdaki görselde işaretli olarak görebilirsiniz).
 


ogrenciler-ucretsiz-form-2


3. Adım:

Aşağıda belirtilen formu doldurup “Continue to Verify” bağlantısına tıklayarak doğrulama sayfasına geçiniz.


ogrenciler-ucretsiz-form-3


4. Adım:

Doğrulama penceresinde yer alan 4 doğrulama seçeneğinden birini işaretleyiniz.

1) Eğer okulunuzdan almış olduğunuz “*.edu.tr” uzantılı bir email adresiniz var ise ve okulunuzun ismi birinci seçenek ile açılan penceredeki okul listesinde var ise bu adımdan ilerleyebilirsiniz.

2) ISIC (International Student Identity Card) sahibi iseniz 2. seçenek ile ilerleyiniz.

3) Promosyon kodunuz var ise 3. Seçenek ile ilerleyebilirsiniz. Promosyon kodunu ds@msakademik.netadresinden talep edebilirsiniz.

4) Yukarıdaki seçeneklerden biri sizi için uygun değil ise 4. seçenek ile ilerleyiniz.


ogrenciler-ucretsiz-form-4

5. Adım:


Son seçenek “Other options” seçildiği takdirde aşağıdaki formu doldurarak sisteme üye olabilirsiniz. Bu adımda öğrenci kimlik kartınızı formda yer alan “Attachement” bölümünden sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra “Submit” düğmesine basarak gönderim yapabilirsiniz.


ogrenciler-ucretsiz-form-5Form gönderiminden sonra yaklaşık 5 iş günü içerisinde belirttiğiniz e-posta adresinize onay kodu ulaşacaktır.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER