Üye Kayıt Üye Giriş

PowerPoint : Sesi Tüm Slaytlara Eklemek


PowerPoint : Sesi Tüm Slaytlara Eklemek


Ses eklemek için Ekle–>Film ve Sesler–>Dosyadan Ses yolunu takip ederek slayt gösterisine ses eklenebilir. Ancak asıl sorun bundan sonra karşımıza çıkar. Slayt gösterisi ile ses in senkronunu ayarlamak gerekir. Bunun haricinde slayt a ses eklediğinizde ve gösteriyi önizleme yaptığınızda göreceksiniz ki ses sadece ilk slayt ta çalacak. Bunu önlemek için aşağıdaki adımları takip edin…

1- Ses dosyasını slayt a ekleyin.

2- Slayt Gösterisi–>Özel Animasyon yolunu takip ederek pencereyi görüntüleyin.

3- Slayt a eklenen ses, sol üst kutucukta “Ortam1″ şeklinde görülür. Buraya tıklayın ve check haline getirin.

4- Buradan ” Çoklu ortam ayarları ” TAB ini aktif hale getirin. Bu pencerede ” Slayt Gösterisine Devam Et ” seçeneğinin seçili olduğuna dikkat edin.

5- Senkron için çok önemli bir nokta, ” Yürütmeyi Durdur ” bölümünde slayt gösteriniz kaç slayttan oluşuyorsa sayıyı girerek ayarlayın ( burda amaç ses dosyasının slayt sonuna kadar çalması )

6- Son olarak ” Sıra ve Zamanlama ” TAB ine geçin ve oradan Animasyonu Başlat bölümünden ” Otomatik Olarak… ” seçeneğinin seçildiğinden emin olun…

Ses ekleme işlemlerinde şu uyarıları da unutmayın :

Ses dosyalarını ekle/film ve seslerden ekleyebiliyorsun gibi gözükse de yol gösteriyorsun sadece. Ses dosyasının yerini değiştirdiğinde ya da sunuyu başka bir bilgisayara aktardığında ses dosyasını bulamıyor uyarısını veriyor. Slayt geçişi/diğer slayttan ses ekle dediğinde mp3 dosyalarını kabul etmiyor. wav tipi ses dosyası istiyor.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER