Üye Kayıt Üye Giriş

PowerPoint Sunumlarında Grafik Kullanımı


PowerPoint Sunumlarında Grafik Kullanımı


Sunumlar insanlara anlatmak istediklerinizi görseller kullanarak anlatmanız için en iyi yöntemdir. İşte bu görsel öğelerden biri de grafiklerdir.

PowerPoint sunularınıza grafikler ekleyebilirsiniz. Özellikle sayısal veriler ile anlatmak istediği­niz konular için grafikler iyi bir araçtır.

1. Grafik eklemek istediğiniz slayt sayfasına gelin.

2. Ekle sekmesi > Örnekler grubunda > Grafik komut düğmesini tıklayın. Grafik Oluş­tur penceresinde oluşturmak istediğiniz grafik türünü tıklayın ve sonra Tamam düğme­sini tıklayın.


powerpoint-sunumlarinda-grafik-kullanimi-13. Excel 2013 bölünmüş bir pencerede açılır ve çalışma sayfasındaki örnek verileri gö­rüntüler. Excel’de, örnek verileri değiştirmek için çalışma sayfasını tıklayın. Kendi de­ğerlerinizi girin. Girdiğiniz değerler PowerPoint’teki grafiğe otomatik olarak aktarılır. İşi­niz bittiğinde Excel ekranını kapatın.

4. Veri sayfasını tekrar görüntülemek için, Grafik üzerinde bir yere tıklayın. Grafik Araçları > Tasarım sekmesinde Verile Düzenle komut düğmesini tıklayın.powerpoint-sunumlarinda-grafik-kullanimi-25. Eklediğiniz grafiği biçimlendirmek, türünü değiştirmek vb. işlemleri için Grafik araçları > Tasarım ve Biçim sekmesi komut düğmelerini kullanabilirsiniz.powerpoint-sunumlarinda-grafik-kullanimi-3


 

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER