Üye Kayıt Üye Giriş

Microsoft Office Alternatifleri


Microsoft Office AlternatifleriTüm dünyada belki de bilgisayar kullanıcılarının en fazla tercih ettiği program Microsoft Office programıdır. Word, Excel, Powerpoint kullanamayan zaten bilgisayar kullanıcısı olarak sayılmıyor neredeyse. Microsft Office 2013 gerçekten yeni seçeneklerle gelmiş durumda ama fiyat malum. Böyle olunca kullanıcılar olarak bizler alternatif programlara yönelmek durumundayız. İşte sizlere 5 farklı alternatif Office programı:

1. Apache OpenOffice


Apache OpenOffice içerisinde bir kelime işlemcisi, tablo düzenleyicisi, sunum aracı, vektör grafik düzenleyicisi, veri tabanı yöneticisi ve bir matematiksel eşitlik düzenleyicisi bulunan bir paket. Açık kaynak kodlu. Microsoft Office arayüzüne benziyor ve belgelerini açabiliyor.

2. Libre Office

OpenOffice’ten ayrılarak geliştirilmeye devam edilen Libre Office, ona oldukça benzer bir görünüme sahip. Benzer bir giriş ekranına, aynı temel özelliklere sahip Libre Office, daha geniş dosya biçimi desteği, Firefox teması desteği, daha iyi şablon yönetimi, Writer için bir durum çubuğu gibi birçok küçük ek işlevle geliyor.

3. SSuite Office

Office 2013′ten ziyade Office 2003′ü andıran Süite Office’in temel uygulamaları oldukça kısıtlı. Bunun yanında Süite Office ile Microsoft’un en son dosya biçimleri olan docx, xlsx gibi biçimleri açamıyorsunuz.

Ancak beklentiniz büyük değilse, Süite Office’in sahip olduğu kelime işlemcisi ve hesap tablosu uygulaması çok işinize yarayabilir. Süite Office, birkaç ek özellikle de geliyor. Bu özellikler arasında bir e-posta istemcisi, grafik düzenleyicisi, web tarayıcısı, güvenlik yazılımı, medya oynatıcısı, formül düzenleyicisi, görsel görüntüleyicisi ve fazlası var.


4. Kingsoft Office 2012


Listemizdeki diğer ofis paketlerine göre çok daha küçük bir boyuta sahip olan Kingsoft Office 2012, bir kelime işlemcisi, hesap tablosu düzenleyicisi ve sunum oluşturucusuyla geliyor. Bu uygulamaların her biri sekmeli arayüz sahip olduğundan, birden çok belgeyi açmanızı son derecekolay bir hale getiriyor. Hoş görünümlü şablonlar, iyi bir paragraf yönetimi, şifreleme ve MS Office belgelerini başarıyla açabilme, Kingsoft Office 2012′nin en iyi özellikleri arasında.


5. Softamken FreeOffice


Sadece en temel uygulamalarla gelen Softamken FreeOffice, kullanımı kolay, rahat bir tasarım sunuyor. Araç, Microsoft Office belgelerini genellikle başarıyla içe aktarabiliyor.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER