Üye Kayıt Üye Giriş

OneNote Artık Tamamen Ücretsiz Oldu


OneNote Artık Tamamen Ücretsiz Oldu


OneNote, sonunda Mac bilgisayarlar için kullanıma sunuldu. 10 yıl sonra Mac OS X için kullanıma sunulan OneNote, artık tüm platformlarda ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Microsoft’un güçlü not alma ve düzenleme aracı OneNote’un doğumundan bu yana 10 sene geçti. OneNote, garip bir şekilde Mac için Office paketine dahil edilmeden Android platformunda kendine yer bulmuştu.

OneNote’un Windows 8′in Metro arayüzü için tasarlanan sürümü bir süredir ücretsiz olarak sunuluyor ancak OneNote 2013, Office paketinin içinde ücret karşılığında elde edilebiliyordu. Elbette hala SharePoint ve Outlook desteği için ücret ödemek zorundasınız.

Ayrıca OneNote’a birkaç yeni özellik de eklendi. Bunlardan biri, OneNote bazlı uygulamalar geliştirilmesini sağlayan API. API’nin nasıl işlediğini göstermek adına Microsoft IE, Chrome, Firefox ve Safari için web alıntılayıcısı geliştirdi. Elbette bu web alıntılayıcısı buz dağının görünen kısmı.

Feedly, IFTTT, Genius Scan ve daha birçok uygulama OneNote’a kaydetme özelliği kazandı ve daha birçok uygulamaya bu özelliğin entegre edilmesi bekleniyor. Tabii yenilikler bununla da sınırlı değil.

Windows Phone’lu akıllı telefonlar için kullanıma sunulan Office Lens, telefonunuzu bir tarayıcıya dönüştürerek optik karakter tanıma teknolojisi (OCR) sayesinde kağıtta yazan şeyleri telefonda metin şeklinde sunabiliyor.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER