Üye Kayıt Üye Giriş

Kilitlenme Konusunda En Sorusuz Tarayıcı Hangisi?


Kilitlenme Konusunda En Sorusuz Tarayıcı Hangisi?


Kilitlenme Konusunda En Sorusuz Tarayıcı Hangisi?
İnternet tarayıcıları gezinti sırasında aniden kilitlenmeler yaşayabiliyor. Bu gezilen sayfasından da kaynaklanabiliyor ama acaba hangi tarayıcı daha az kilitleniyor?

En hızlı tarayıcıyı veya en güvenli tarayıcıyı arayan testlerle sıkça rastlıyoruz. Sauce Labs ise farklı bir şey deneyerek en çok kilitlenen web tarayıcısının hangisi olduğunu araştırmış.

Web tarayıcılarını 55 milyon kez çalıştırarak test eden siteye göre en çok kilitlenen tarayıcı,Internet Explorer. Araştırmanın sonuçları, Microsoft’un web tarayıcısının yüzde 0.25′lik bir kilitlenme oranına sahip olduğunu söylüyor. Chrome yüzde 0.12, Firefox ise yüzde 0.11 ile IE’yi geriden takip ediyorlar.

Ancak Internet Explorer’ın yüksek kilitlenme oranının sorumlusunun, tarayıcının eski sürümleri olduğunu vurgulamak gerekiyor. IE6, yüzde 0.31 kilitlenme oranı ile stabiliteden en yoksun tarayıcı iken IE9 yüzde 0.10, IE10 ise sadece yüzde 0.05 kilitlenme oranına sahip.

En kararlı tarayıcılar, Firefox ve Chrome
Sürümlere tek tek baktığımızda Chrome 27′nin yüzde 0.01 ile en kararlı ikinci web tarayıcısı olduğunu söyleyen test, Firefox 22′nin ortalama yüzde 0.0 kilitlenme oranıyla en kararlı tarayıcı olduğunu iddia ediyor. Opera ve Safari’nin kilitlenme oranları ise teste göre sırasıyla yüzde 0.13 ve yüzde 0.15. Opera 12′nin kilitlenme oranı yüzde 0.08 iken Safari 6′nın kilitlenme oranı yüzde 0.12.

Sauce Labs, kilitlenmelerin hatalı kodlardan değil, web tarayısının kendisindeki hatalardan kaynaklandığı bilgisini de veriyor.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER