Üye Kayıt Üye Giriş
biz-sizi-arayalim
biz-sizi-arayalim
KPSS Eğitim Seti
Masaüstü bilgisayarı cebe sığdırdılar
Masaüstü bilgisayarı cebe sığdırdılar
Avast ve Windows Güncellemeleri Çakışınca!
Avast ve Windows Güncellemeleri Çakışınca!
Toshiba'nın İddialı Bilgisayar Tableti!
Toshiba'nın İddialı Bilgisayar Tableti!
Yeni Microsoft'un Windows tanıtılıyor
Yeni Microsoft'un Windows tanıtılıyor
Skype 7, Mac ve Windows İçin Yayınlandı!
Skype 7, Mac ve Windows İçin Yayınlandı!
kpss-egitim-setleri

Gençlerin Psikolojisi İnternetten Etkileniyor Mu?


Arapça Görüntülü Eğitim Seti

Gençlerin Psikolojisi İnternetten Etkileniyor Mu?Çağın popüler kavramı ve iletişim aracı herkesin kafasını kurcalıyor. Psikologlar da başlıktaki soruya yanıt vermek için hayli kafa yoruyorlar.
Internetin yararları saymakla bitmese de, internetteki etkileşimin aniden insan hayatına girmesi herkesi farklı yönlerde etkiledi. Peki bunun sonuçları nedir? Bilim insanları araştırdılar.

Yapılan araştırmalara göre sosyal medyanın pek çok yararı bulunmakta. Sosyalleşme, bilgi edinme,küresel anlamda iletişim ve içe kapanık şahısların kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam bulmaları bunların başında geliyor.

Öte yandan internette pek çok olumsuz ya da kötü niyetli insan da bulunmakta ve psikologlar, bu kişilerin etkilerinin büyük olabileceğini söylüyorlar. Araştırmalara göre internetteki kimliksel belirsizlik ve uzak olma hissiyle başka insanlara zarar vermekten çekinmeyen bir psikolojiye gire ninsanlar, bu davranışlarıyla özellikle gençlerin moralini bozabiliyorlar ve depresyona sürükleyebiliyorlar.

Şahsi sorunlarla da birleşince, gençlerde kendine zarar verme eğilimleri görüldüğünü not eden araştırmacılar, bu şekilde hisseden gençlerin ortak ortamlarda bulunmasıyla, bu davranışların normal sanılabildiğini de ekliyorlar.

Bir yandan sosyal gücü geliştirirken, bir yandan da bilinçsizce kullanılmasının risklerini taşıyan internet konusunda uzmanlar kesin bir karara varmış gibi görünmüyorlar ama yeni araştırmalarla durumu daha da inceleyeceklerini belirtiyorlar.

YGS Görüntülü Eğitim Seti
Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

SEO En İyi SEO Firması Opencart Opencart E Ticaret İngilizce Öğren Fransızca Öğren Rusça Öğren Arapça Öğren Almanca Öğren Çince Öğren Japonca Öğren İspanyolca Öğren Hollandaca Öğren Kürtçe Öğren