Üye Kayıt Üye Giriş

Twitter İnternet Olmayan Ceplere de Giriyor


Twitter İnternet Olmayan Ceplere de Giriyor


Derdimizi 140 karakterde anlatmayı bize öğreten Twitter, şu sıralarda “çevrimdışı” telefonlara ulaşmanın yolunu arıyor. Yeni bir rapora göre Twitter, gelişmekte olan piyasalarda internetsiz ceplere farklı bir yöntemle ulaşacak.

U2opia Mobile‘in Reuters’a yaptığı açıklamaya göre firma, basit bir kod girerek kullanıcıların popüler konulara erişmesini sağlayacak. U2opia Mobile, benzer hizmeti Facebook için de sunuyor ve 11 milyonun üzerinde kullanıcı, U2opia’nın Fonetwish hizmeti üzerinden, veri bağlantısına ihtiyaç duymaksızın Facebook ve Google Talk’a erişiyor.

U2opia, internetsiz ceplere veri iletmek için USSD (Unstructured Supplementary Service Data) protokolünden faydalanıyor. Bu protokol ile sadece metin iletimi mümkün oluyor ve resimleri göremiyorsunuz. Twitter’daki paylaşımların 140 karakterle kısıtlı olması, U2opia’ya göre onu USSD’ye son derece uygun hale getiriyor.

U2opia’nın verdiği bilgilere gelişmekte olan pazarlarda 10 kişiden 8′inin cep telefonundan veri erişimi bulunmuyor. U2opia 30 farklı ülkede, 8 dilde konuma özel Twitter hizmeti sunacak.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER