Üye Kayıt Üye Giriş

Daha İyi RAM Kullanımı İçin Chrome Eklentisi: Tab Killer


Daha İyi RAM Kullanımı İçin Chrome Eklentisi: Tab Killer

Chrome’da gezinti yaptığımız sitelere ait sekmeleri açık unutmak, sık karşılaştığımız bir sorun. Hatta bazen unutmak değil de, kasten açık bıraktığımız, daha sonra dönüp üzerinde çalışmayı planladığımız sekmeler de olabiliyor. Ancak bu işin bir yan etkisi var. Chrome sekmeleri bilgisayarın RAM‘ini içten içe yiyor ve sonuç, yavaşlayan bir bilgisayar olarak bize dönüyor.

Fakat, Chrome Web Store’daki Tab Killer isimli bir eklenti, bu sorunu çözmek için zekice bir hamle yapıyor. Tab Killer’ı yüklediğinizde, tarayıcının sağ üstüne bir Q sembolü yerleştiriyor. Ardından, daha sonra tekrar dönmek istediğiniz ama o anda üzerinde çalışmayacağınız için kapamak istediğiniz sekmelerin üstüne gelerek sağ tuşla çıkan menüden “bu sekmeyi Tab Killer’e gönder” seçeneğini işaretliyoruz. Artık sekmede yer alan web sayfasının tam linki, Tab Killer içinde kaydediliyor.

Sekmeyi kapadıktan sonra, tekrar o sekmedeki web sayfasına dönmek istediğimizde tarayıcının sağ üstündeki Q ikonundan, kaydettiğimiz sekmeyi seçiyoruz ve yeni bir sekmede kayıtlı olan web adresi açılıyor. Pratik olarak aynı sekme tekrar karşımızda duruyor.

İndirin: https://chrome.google.com/webstore/detail/tab-killer/ejmobbmnpdiginnmfinfphkpoigabbgp

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER