Üye Kayıt Üye Giriş

Tek tuşla dilediğiniz tarayıcıyı kullanın


Tek tuşla dilediğiniz tarayıcıyı kullanın
 


Özellikle web tasarımı ileuğraşanlar için tarayıcı uyumluluğu önemli bir konu. Hazırladığınız web sitesinin tüm tarayıcılarda olması gerektiği gibi görünüp görünmediğini test etmek için her tarayıcıyı açmanız ve adres satırına sitenizin adresini tek tek yazmanız gerekli. Veya örneğin IE’da iyi randıman vermediğini bildiğiniz bir siteyi Firefox’ta açmak ama aynı anda diğer bir siteyi kolayca Opera’da görüntülemek isteyebilirsiniz. Bu durumlarda ayrı tarayıcıları tek tek açmadan, sağ tık menüsü yardımıyla bu ihtiyacınızı karşılayacak bir Firefox eklentisi var.

Open With adlı Firefox eklentisini tarayıcınıza kurduktan sonra, eklenti sisteminizde yüklü olan tarayıcıları farenin sağ tuş menüsüne yerleştiriyor. Daha sonra Firefox ile gezmekte olduğuz bir bağlantıya sağ tuşla tıkladığınızda karşınıza gelen menüde bu bağlantıyı hangi tarayıcı ile açmak istediğinizi kolaylıkla seçebilirsiniz.

Hatta bu eklenti sisteminizde bir tarayıcının farklı sürümleri yüklü ise onları da ayrı ayrı sağ tık menüsüne yerleştirmenize bile olanak tanıyor. Bu faydalı eklentiyi Firefox’ta kullanmaya başlamak için şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER