Üye Kayıt Üye Giriş

WOT : Çevrimiçi bekçiniz


WOT : Çevrimiçi bekçinizİnternette birçok tehlikeli web sayfası bulunuyor. WOT (Web of Trust) internet dolandırıcılığıyla mücadele amaçlı bir kullanıcıtopluluğu. WOT sürekli yeni şeyler öğreniyor ve bu şekilde her zamangüncel. Kolay bir tarayıcı eklentisi ve ücretsiz bir üyelikten sonra siz de bu grubun bir parçası olabilir ve ondan yararlanabilirsiniz.

Web sayfalarının güvenliğini test etmek için adres satırının yanında bulunan WOT sembolünü kullanabilirsiniz. Basit bir yüklemeden sonra, araç hemen çalışmaya başlıyor ve sizi dolandırıcılara karşı koruyor.

Yeşilde geçebilirsin
Yüklemeden sonra ilk olarak WOT menüsünü açmalısınız. Burada programın hangi kriterlere göre analiz yapacağına siz karar verebilirsiniz. WOT internet sayfalarını güvenirliği, çocuk koruma, veri koruma ve tedarikçi güvenirliğine göre test ediyor.

WOT’un renkli uyarı işaretleri aynı zamanda Google aramalarında da ortaya çıkıyor. Yanında kırmızı işaret bulunan bir web sayfasına tıkladığınızda, bir uyarı görüyorsunuz. Buna rağmen hala web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

WOT(Web of Trust)

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER