Üye Kayıt Üye Giriş

PC’nizin başında neler döndüğünü öğrenin


PC’nizin başında neler döndüğünü öğrenin


PC’nizi siz yokken karıştıran kişiler canınızı mı sıkıyor? İşte hepsini kökten çözecek casus araçlar.

Bilgisayarımızı meraklı kişilerden ve gözlerden saklamak, sanıldığıkadar olmayabiliyor. Oda arkadaşınız onu karıştırabiliyor, aile üyeleriniz izlemeye yazılımları yükleyebiliyor. Bilgisayarınızın siz yokken nasıl kullanıldığını merak ediyorsanız, size tanıtacağımız bu birkaç araçişinize yarayacak.

Not: Bu tür izleme araçları, virüs ve zararlı tarayıcınız tarafından zararlı bir uygulama olarak algılanabilir ve bu konuda size bir uyarı gösterilebilir. Ancak bu durumda endişlenmenize gerek yok. Uyarının nedeni, bu tür araçların hacker’lar tarafından veri hırsızlığı gibiamaçlarla da kullanılabilmesidir.

Revealer Keylogger ve AllInOne Keylogger

Bilgisayarınızda ne yapıldığını öğrenmenin en kolay yolu, bir keylogger’dan faydalanmaktır. Bu yazılım bildiğiniz gibi basılan tuşları kaydeder ve bu kayıtlar sonradan görüntülenebilir.

Ücretsiz bir çözüm arıyorsanız, Revealer Keylogger iyi bir seçimolacaktır. Araç, basılan tuşları ve bunlara hangi programda basıldığını doğru bir şekilde kaydedebiliyor. Temel özelliklere sahip program, kullanıcıdan gizlenebiliyor.

Daha fazla işleve sahip olmak istiyorsanız, ücretli programlara göz atmanız gerekiyor. AllInOne Keylogger, sadece basılan tuşları kaydetmekle kalmıyor, çeşitli filtreleme seçenekleri, günlükleri belirli e-posta adreslerine veya FTP sunucularına gönderebilme özelliklerini de sunuyor.

SurveliStar Activity Monitor

Keylogger’lar birçok bilgitoplayabiliyor olsa da, bu bilgilerden bir anlam çıkarmak zor olabilir. SurveliStar Activity Monitor ise web etkinliğini izlemekiçin daha kolay bir yol sunuyor. Ücretsiz program, ziyaret edilen siteleri, dosya aktarımlarını ve e-postaları detaylı bir şekilde günlüğe kaydediyor.

iSpy ile otomatik web kamerası kaydı

Bilgisayarınızın etrafında neler olup bittiğini merak ediyorsanız bir keylogger size yardımcı olmayacaktır. Bu noktada iSpy gibi ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılım kullanarak, siz uzaktayken web kameranızla kayıt yapabilirsiniz. Hareket algılama ve planlama özelliklerine sahip iSpy, videoları YouTube’a ve internete otomatikolarak yükleyebiliyor.

Dilerseniz videoya kayıt sırasında internetten de ulaşabiliyorsunuz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER