Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook'un Zaman Tüneli'ne hazırlanın


Facebook'un Zaman Tüneli'ne hazırlanın


Birkaç gün içinde Facebook hesabınız yolgeçen hanına dönsün istemiyorsanız işte yapmanız gerekenler!

Facebook‘daki tüm geçmişinizin bütün ihtişamıyla geri dönüşünehazır olun. Facebook’un geçtiğimizgünlerde tüm dünyanın hizmetine açtığı “Zaman Tüneli” işlevi, temelolarak sosyal ağa ilk katıldığınız günden itibaren tüm etkinliklerinizitarih sırasıyla gösteren bir albüm.

Zaman Tüneli, arkadaşlarınızın sosyal ağ geçmişinize sadece birkaç tıklamayla erişebileceği anlamına geliyor. Geçmişte yaptıklarınızın bir bölümünü gizlemek istiyorsanız, bunu yapmanızmümkün. Facebook Zaman Tüneli’ni etkinleştirdikten sonra onu düzenleyebilmeniz için size 7 gün veriyor. Bu sürenin ardından tüneliniz, herkese açılıyor.

Facebook’un Zaman Tüneli işlevini hemen etkinleştirmek için bu adrese gidebilir, veya hazır olduğunda Facebook’un sizi uyarmasını bekleyebilirsiniz. Zaman Tüneli’ni hiçbir zaman kullanmak istiyorsanız, bu malesef mümkün değil. Zira Facebook, zaman içinde herkesi bu görünüme taşımayı planlıyor. Ancak etkinleşmeden önce 7 gün içerisinde profilinizi düzenleyebilirsiniz.

Eski gönderilerinizi Zaman Tüneli’nden gizleyin

Eski durum güncellemelerinizi, fotoğraflarınızı veya paylaştığınız bağlantıları gizlemek için bu gönderiye gidin ve sağ üst tarafındaki kalem simgesinin üzerine tıklayın. Buradan gönderiyi gizlemeye yönelik seçeneği seçin.

Zaman Tüneli’nizde belirli bir gönderiyi korumak, ancak bazı kişilerin onu görmemesini sağlamak istiyorsanız, profil sayfanızdayken kapakfotoğrafınızın hemen altında bulunan “Yaptıklarının dökümü” düğmesine basın. Burada gönderilerin sağ tarafında bulunan çark simgesine tıklayarak gönderilerinizi kısıtlamanız mümkün.

“Yaptıklarının dökümü” sayfasında size gösterilen etkinlikleri filtrelemeniz de mümkündür. Bunun için sayfanın sağ üst tarafındaki “Tümü” düğmesine tıklayın ve notlara, beğenmelere vs. göre filtrelemeyi etkinleştirin.

Eski gönderileri öne çıkarın

Evlilik veya mezuniyet gibi ön plana çıkarmak istediğiniz eski birgönderiniz varsa, fareyi gönderinin sağ üst tarafına getirerek bunu yapabilirsiniz. Yıldız simgesine tıkladığınızda gönderiniz, ZamanTüneli’nin ana sütununu kaplayacak şekilde genişleyecektir.

Facebook’un otomatik olarak ön plana çıkardığı etkinlikleri gizlemekiçin yıldız simgesine tıklamanızyeterli olacaktır.

Kapak fotoğrafı

Profilinizin üst tarafında artık “kapak fotoğrafı” adı verilen geniş bir fotoğraf yer alıyor. Bu fotoğrafın özel olmadığını ve herkestarafından görülebileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Herkesin gözünden bakın

Zaman Tüneli’nizi düzenledikten sonra, yenilenmiş profilinizi başkalarının nasıl gördüğünü görmek isteyebilirsiniz. Bunun için profilinizde sağ üst tarafta bulunan çark simgesine tıklayın ve “Başkasının gözünden gör” seçeneğini seçin.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER