Üye Kayıt Üye Giriş

PC’nize Yerleşen Gereksiz Her Şeyden Kurtulun


PC’nize Yerleşen Gereksiz Her Şeyden Kurtulunİnternette yaptığınız gezintiler sonrasında ne kadar sıkı bir Windows kullanıcısı olsanız da yazılım tuzaklarına düşme riskiniz her zaman vardır. Bu işe yaramaz yazılımlar bazen sadece Internet Explorer içerisine entegre olurken bazen de sistemin açılışına eklenerek yavaşlamasına sebep olabilirler. Çoğu zaman da bu yazılımları kaldırmakta sıkıntılar yaşayabilirsiniz. İşte size bu amaçla kullanabileceğiniz bir yazılım : AdwCleaner.

AdwCleaner, web tarayıcısı araç çubuğu gibi “crapware” adı verilen işe yaramaz yazılımların tüm parçalarını bulup kaldırabiliyor. Birçok antivirüs yazılımı ve program kaldırma araçları, bu tür yazılımları sisteminizden kaldırabilse de bazen geriye birkaç parça bırakabiliyorlar. Taşınabilir bir araç olan AdwCleaner, sisteminizdeki gereksiz yazılımların tüm zerrelerini tek tıklamayla bulabiliyor.

Aracı başlattıktan sonra Search düğmesine tıklamanız yeterli. Araç, size gereksiz yazılımlara ait olduğunu düşündüğü öğeleri bir metin dosyasında listeleyecek. Bunun ardından Deletedüğmesine basarak tüm kalıntıları silebilirsiniz. İsterseniz bu kalıntıları, bulundukları konuma giderek kendiniz de silebilirsiniz.

İndirin: AdwCleaner

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER