Üye Kayıt Üye Giriş

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri


Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri


Ülkemiz son çıkan internet yasası ile birlikte internet alanındaki özgürlüklere sekte vuran ülkeler arasında yer almaya başladı. Son olarak da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamları ile pek çok internet kullanıcısı Facebook, Yotube gibi sitelerin yasaklanacağını düşünmeye başladı.


yasakli-sitelere-giris-yontemleri-1


Aslında bazı sitelere erişim zaten mahkeme kararları nedeni ile engelleniyor. Ama engelleme düşünülen siteler Facebook, Youtube gibi siteler olunca kıyamet kopacak gibi görünüyor. Daha önce de Yotube yasaklaması sırasında pek çok bilgisayar kullanıcısı farklı yöntmeler ile yasağı aşıp siteye girmeyi başarıyordu. Bu yöntemleri her olasılığa karşı hatırlatmak istedim.

1. Aracı site kullanımı

Önceden ktunnel sitesi vardı. Ancak şu an mahkeme kararı bu siteyi vurmuşdurumda. Ama benzer birçok site var. İşte size yasaklı siteye girişe olanak tanıyan site adresleri:


yasakli-sitelere-giris-yontemleri-2


Burada bir uyarı: Bu sitelerin pek çoğunda reklam ve +18 reklamlar var. Dikkatli ve reklamlara tıklamadan giriş yapmaya çalışın. Aksi takdirde bilgisayarınıza zararlı yazılım bulaşabilir.

2. VPN Kullanmak

Açılımı Sanal Özel Ağ olan VPN de yasaklı sitelere girmek için bir başka formül. Bu yöntem ise proxy sitelere göre daha güvenilir sayılabilir. VPN ile yurtdışındaki bir bilgisayara bağlanarak yasaklı sitelere girebiliyorsunuz.

Bunun için VPN hizmeti sunan şirketlerden aylık bir bedel karşılığında hesap satın almanız gerekiyor. Bu servisi kullanmaya başladığınızda bilgisayarınız önce yurtdışındaki herhangi bir sunucuya (Paris, Washington, Londra, Madrid vb.) bağlanıyor ve bu bilgisayar üzerinden siteye giriyorsunuz.
Elbette Türkiye dışında diğer ülkelerde mahkeme kararıyla herhangi bir engelleme uygulaması olmadığından yasaklı site engelini böylece aşmış oluyorsunuz.
Şu an aktif olan bir liste vereceğim. Ama unutmayın bu listeden bazı siteler daha sonradan ücretliye de dönebilir verdiği hizmeti de iptal edebilir.
http://superfreevpn.com/
http://www.freecanadavpn.com/
http://www.spotflux.com/
http://www.facebookvpns.com/
http://www.bestukvpn.com/
http://zacebook.com/free-vpn.php
http://www.freevpntunnel.com/free-vpn-tunnel/
http://www.bodvpn.com/order/FreeT.php
http://www.freecanadavpn.com/pptp-clients/symbian
3. DNS Ayarlarını Değiştirme
Daha evvel de en fazla tercih edilen yöntemlerin başında geliyordu. İşte yapılandırmada yapacaklarınız.
Bilgisayarınızın sağ alt tarafında bulunan ağ simgesine sağ tıklayın. Sonrasında ”Ağ Ve Paylaşım Merkezini Aç” seçeneğine tıklayın.
Açılan ekranda “Yerel Ağ Bağlantısı” seçeneğini seçin.


yasakli-sitelere-giris-yontemleri-3


Açılmış pencerede Özellikler’e tıklayın.


yasakli-sitelere-giris-yontemleri-4Sonrasında açılmış ekranda ”İnternet protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)” seçeneğini seçip ardından ”Özellikler” Seçeneğine tıklayın.


yasakli-sitelere-giris-yontemleri-5
 


Son yapmanız gereken bu ekranda ”Aşağıdaki sunucu DNS adreslerini kullan” seçeneğine tıkla seçeneği aktif hale getirip DNS adreslerini yazmanız. Resimde verilen DNS adresleri Google DNS adresidir. Güvenilir ve hızlıdır.


yasakli-sitelere-giris-yontemleri-6

 

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER