Üye Kayıt Üye Giriş

Eski BlackBerry’nizdeki Bilgileri Aktarın


Eski BlackBerry’nizdeki Bilgileri AktarınBlackBerry tabanlı bir akıllı telefon kullanıyorsunuz. Yeni bir BlackBerry modeline geçeceksiniz. Telefonunuzun yedeğini alıp, yeni telefonunuza nasıl aktarabileceğinizi anlatıyoruz.

BlackBerry tabanlı bir akıllı telefon kullanıyorsunuz. BBM kişileriniz,BlackBerry profiliniz, kişi listeniz, mesajlarınız, uygulamalarınız derken pek çok bilginiz telefonunuzda kayıtlı duruyor.

Biz kullandığımız akıllı telefonları ömür boyu kullanmıyoruz. O yüzden bu bilgileri yeni bir cihaz aldığımızda, ona aktarmamız gerekiyor.

Bu işlemler tek tek oldu mu, hem vakit açısından hem de uğraşı açısından insanı etkiliyor. Ayrıca unuttuğunuz şifreler de varsa anlatacağımız taşıma yöntemi işinizi epey kolaylaştıracak.

1-eski-blackberry
Yapmanız gereken tek şey, adım adım rehberimizi takip etmek. Ondan sonra eski BlackBerry telefonunuzdaki bilgiler, kayıpsız olarak yeni cihazınıza taşınacak. Hadi o zaman başlayalım.

BlackBerry Cihazı Yedekleme:

Kullandığım eski akıllı telefon BlackBerry Curve 8520‘yi USB‘denbilgisayara bağladım. Daha sonra BlackBerry Desktop Software‘dan cihazı tanımladık.

Eğer bu yazılıma sahip değilseniz, BlackBerry Desktop Software‘i buradan indirebilirsiniz.

Yazılımı indirip, kullandığımız cihazı tanıttıktan sonra, şimdi yedekle seçeneğine tıklıyoruz. Eski cihazımızdaki verileri yedeklemeye başlayalım.


2-eski-blackberryYedekleme Ayarları:

Kullandığımız telefondaki hangi verileri yedeklemek istiyorsunuz? Biz tam seçeneğini seçtik. Tüm içerikler yedeklensin. Ayrıca isterseniz özel kısmını seçip, kendi seçiminizi yapabilirsiniz.

Dosya seçeneklerinde ise kayıt yerini seçiyoruz. Çok özel yedekleriniz varsa bu dosyaları şifreleyebilirsiniz. Ayarları yaptıktan sonra Yedekle butonuna basıyoruz.

3-eski-blackberryYedekleme işlemi başladı. Bilgisayarla telefon arasındaki USB bağlantısını kesmeyin.


4-eski-blackberryYedeleme işlemi tamamlandı. Artık eski telefonum yani BlackBerry Curve 8520‘deki bilgiler yedeklendi. Sıra geldi yeni telefonumuzu takıp, bu verileri ona atmaya.

eski-blackberryBilgileri Geri Yüklemek:

Yeni telefonumuz BlackBerry Bold 9900‘ı taktık ve yazılım bu telefonutanıdı. Bundan sonra Cihaz kısmından, geri yükle diyeceksiniz. Yedeklediğiniz dosyalar, yeni cihaza yüklenmeye başlayacak.

eski-blackberry


Geri Yükleme Ayarları:

Geri yükleyeceğimiz yedek dosyasını seçip, tüm cihaz verileri ve ayarları seçiyoruz. Sonra geri yükle kısmına tıklayıp, işleme devam ediyoruz.


7-eski-blackberryGeri yükleme işlemi başladı. Kablo bağlantısını kesmeyin.


8-eski-blackberryVe işlemler tamamlandı. Artık eski BlackBerry telefonunuzdaki bilgiler, yeni BlackBerry modeline başarı ile aktarıldı. Ayrıca bu yazılım üzerindentelefonun güncellemelerini de takip edebilirsiniz. BlackBerry kullananlara, bu yazılımı kesinlikle tavsiye ediyorum.

eski-blackberry

 

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER