Üye Kayıt Üye Giriş

Beklenen Apple Ürünleri


Beklenen Apple Ürünleri

2. Apple Zirvesi ile Apple firması planlarının tanıtımını yaptı. Pek çok yenilik ve çıkacak ürün konusunda fikir veren bu tanıtım ile Apple teknoloji gündemini belirlemeye çalışacağını gösterdi.

Teknoloji gündemini oldukça meşgul eden tanıtım etkinliklerinın ardı arkası kesilmiyor. Yeni nesil ürünlerin tanıtıldığı bir diğer dev etkinlik ise 42 gün sonra yeniden Apple tarafından düzenlendi. 10 Eylül günü tanıttığı yeni nesil akıllı telefon modellerini ve yeni işletim sistemini tanıtan Apple, iPad, Macbook ve Mac OS(Apple bilgisayarlarına ait işletim sistemi)’ni kullanıcı karşısına çıkardı.

Yeni nesil ürünlerinin tanıtımını iki ayrı tarihte değerlendiren Apple, teknoloji dünyasının gözdesi olmayı başardı. Dilerseniz şimdi tanıtımı gerçekleştirilen ürünlere ayrıntılı bir şekilde göz atalım.

Tüm Zamanların En Gelişmiş Tableti: IPAD AIR!

Apple zirvesinde canlı yayın hızla akarken saatler 21:01’i gösterdiğinde tanıtım sırası yeni nesil iPad’lere geldi. İş hayatından ve günlük işlem/eğlence kullanımları konusunda sunduğu profesyonel özelliklerle en çok tercih edilen tablet modelinin iPad olduğu vurgulandı.

Yeni nesil iPad’in özellikleri kadar adında da büyük bir değişiklik yaşandı. IPad’in yeni adı; “iPad Air”. Air adını Macbook serisinden aldığı öne sürülen yeni nesil model 9.7 inç büyüklüğünde Retina ekran teknolojisine sahip.

Bir önceki nesil iPad 4’e göre %43.1 daha ince bir ekran çerçevesiyle karşımıza çıkan iPad Air, %40 daha hadid ve %20.3 daha ince bir tasarım çizgilerine sahip. 64-Bit işlemci mimarisiyle yoluna devam eden Apple, A7 ve iPhone 5S’teki M7 grafik işlemcisini kullanmış.

IPad’in birinci nesline kıyasla 8 kat işlemci hızı ve 72 kat daha grafik performansı sunan iPad Air, 5 Megapilsel kamerasıyla 1080p video kaydı yapabilmeye imkan tanıyor. 10 Saat pil ömrüne LTE desteği de eklenen yeni nesil akıllı model, Gümüş/Siyah/Beyaz renk seçenekleriyle 499 $ etiket fiyatına sahip.

Mac OS X Mavericks Hakkında Her Şey!

Apple’ın başarılı işletim sistemi Mac OS C Mavericks’te karşımıza çıkan en büyük yenilik performans konusunda. Apple kullanıcılarının en çok dikkat ettiği iki özellik, şarjın daha uzun gitmesi ve işlemlerin daha seri yapılabilmesi konusunda.

Apple, yeni işletim sistemi sürümü ile geliştirilmiş işlem sayacı kullanmış ve bu sayede, işlemci hızını, gereksinim duyan uygulamalara göre dağıtıyor. Günlük hayatta gerçekleştirdiğiniz işlemlerde uzun pil ömrü sunarken, oyun esnasında, HD videolarda ve grafik çizimlerinde yüksek işlemci performansı sunuyor.

Donma ve kilitlenme gibi sorunların yaşanmayacağını belirten Apple, 4 GB Ram’in 6 GB gibi kullanılabilmesini sağlayan Compressed Memory teknolojisini kullanmış. Genel anlamda 1.8 kat işlem hızını arttıran yeni güncellemenin grafik sonuçları katılımcıları büyülemeye yetti.

iBooks, Harita, Takvim, Safari, iCloud Anahtar Zinciri, Birden Fazla Ekran, Bildirimler, Finder Sekmeleri, Etiketler, İleri Düzey Teknolojiler ve Akıllı iCihaz Uyumluluğu konusunda oldukça iyi yeniliklerin yer aldığı OS X Mavericks’I şimdi güncelleyebilirsiniz.

Söylentiler Doğrulandı: Retina Ekranlı iPad Mini!


Bir önceki nesil iPad Mini’ye göre daha yüksek performans ve tasarım iyileştirmeleri içeren iPad Mini 2, 2048 x 1536 çözünürlüğünde Retina ekran teknolojisiyle göründü. A7 işlemcinin kullanıldığı yeni nesil tablet, iPad Air’in sunduğu performansın aynısını sunuyor.

Yine 1080p video kaydının yapılabildiği iPad Mini 2’de boyutunun küçültülmesiyle verilmesi gereken taviz şarj süresinden verilmiş. Daha ince, daha hafif ve 3 renk seçeneğiyle kullanıcı karşısına çıkan yeni nesil akıllı modelin etiket fiyatı ise 399 $ olarak belirlenmiş.

Güçlendirilen Performansıyla İş Dünyasının Tercihi: MAC PRO!

Apple’ın 2. Teknoloji zirvesinde profesyonellerin ilgisini çeken diğer bir ürün de MAC PRO oldu. Masaüstü platformlar için geliştirilen Mac Pro’nun iyileştirmeleri, profesyonellerin tüm beklentileri karşılamaya hazır görünüyor.

Standartlaşmış dikdörtgen kasa yerine silindirik bir tasarıma sahip Mac Pro, fabrika çıkış özellikleriyle dahi yüksek işlemleri yapmaya hazır. 8 çekirdekli Intel Xeon E5 işlemcisinin kullanıldığı Mac Pro’da görüntü performansı ise çift AMD FirePro grafik çipiyle sağlanıyor.

1 TeraByte depolama alanına yer verilen performans modelinde 4K video teknolojisi desteği ve 4 adet USB 3.0 girişeleri yer alıyor. GigaByte ethernet, FireWire, 6 adet ThunderBolt ve dijital ses çıkışlarının yer aldığı modelin fiyatı ise 2.999 $.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER