Üye Kayıt Üye Giriş

Office 2010′da Panoyu Kullanma


Office 2010′da Panoyu Kullanma

Kopyalama (Copy) ve Taşıma (Cut) yapılırken kopyalanan ve kesilen kısımlar panoya aktarılır. Yapıştır (Paste) seçildi­ğinde Panodan (Clipboard) yapıştırılır.Kopyalama-Yapıştırma (Copy-Paste) işlemleri Office 2000’den önce bir kez yapılırdı. Office 2010’da aynı anda 24 tane pano kullanılabilir. Böylece arka arkaya farklı alanlar için kopyalama ya da taşıma yaptığınızda daha önce kopyaladığınız ya da taşıdığınız kısımları panodan yapıştırabilirsiniz. Pa­noyu görüntülemek için Excel, Outlook, PowerPoint veya Word için Giriş sekmesinde sağ alt köşesinde Pano seçeneğini görüntüleyen düğme vardır. Bu düğmeyi tıklayıp Panoyu görüntüleyin. Publisher veya SharePoint Designer için Düzenmenüsünde, Office Panosu‘nu tıklayın. Eğer pano Seçeneklerinde CTRL+Ctuşlarına İki Kez Basılınca Office Panosunu Göster seçeneği işaretli ise CTRL+C tuşlarına iki kez basılıncada pano görüntülenir.

iki-kez

7 of 24 : 7 panoda kayıtlı öğe sayısını (metin, resim, tablo vs) , 24 kaydedilebilecek öğe sayısını gösterir.

Paste All (Tümünü Yapıştır) Panodaki öğelerin tamamını yapıştırmak için kullanılır. Tek bir öğeyi yapıştırmak için listede yer alan öğe yanındaki ok tıklanır. Paste (Yapıştır) tıklanır.

Clear All (Tümünü Temizle) Panonun içeriğini temizler, siler. Eğer tek bir öğe silinecekse o öğe yanındaki ok tıklanır. Delete (Sil) tıklanır.

Click an item to paste (Yapıştırılacak öğeyi tıklayın) penceresinde kopyalanan metin, resim, tablo, görüntü vs bulu­nur. Bu pencereden hangi öğe yapıştırılmak isteniyorsa, öğe yanındaki ok tıklanır. Paste (Yapıştır) tıkla­nır. Eğer bir öğe silinmek isteniyorsa o öğe yanındaki ok tıklanır. Delete (Sil) tıklanır.

panosunu

 

Show Office Clipboard Automatically (Office Panosunu Otomatik Olarak Göster) Eğer işaretli ise her hangi bir öğe kopyalandı­ğında Office panosu otomatik olarak görüntülenir.

Show Office Clipboard When Ctrl + C Pressed Twicw ( Ctrl+C Tuşlarına İki Kez Basılınca Office Panosunu Göster) Eğer işaretli ise, Ctrl+C tuşla­rına araka arkaya iki kez basıldığında panonun görünmesini sağlar.

Collect Without Soweing Office Clipboard (Office Panosunu Göstermeden Topla) Kopyalanan kısımları panoda toplar. Microsoft Of­fice Panosu’nda hali hazırda 24 tane öğe bulunabilir. 24′ten fazla öğe kopyalarsınız, Of­fice Panosu ilk kopyalanan öğeyi siler ve 25. öğeyi toplar. Toplanan öğeler bilgisayarı­nızda çalışan tüm Office programlarını kapatıncaya kadar Office Panosu’nda kalır.

Show Office Clipboard Icon on Taskbar (Office Panosu Simgesini Görev Çubuğunda Göster) Eğer işaretli ise aşağıdaki gibi Of­fice panosu simgesi, ekranın sağ alt köşesinde görev çubuğunda görünür

ise

Show Status Near Taskbar When Copying (Kopyalarken Durumu Görev Çubuğunun Yanında Göster) Eğer işaretli ise aşağıdaki gibi Office panosu simgesi görev çubuğunda görünür ve panoda kaç öğe olduğunu göste­rir Bir yukarıdaki seçenekten farkı kopyalama yapıldığında panoda kaç öğe olduğu otomatik görünür. Yukarıdaki seçenekte ise fare pano simgesi üzerinde bekletilmelidir.

 

gorev-bolmesinde

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER