Üye Kayıt Üye Giriş

Twitter, Bilgileri Vermemekte Kararlı


Twitter, Bilgileri Vermemekte Kararlı


Twitter, Occupy Wall Street eylemleri esnasında göz altına alınan ve yargılanmaya başlanan Malcolm Harris'in bilgilerini vermemek konusunda ısrarcı.


Twitter, daha önce benzerine pek rastlamadığımız bir direniş sergiliyor. Occupy Wall Street eylemleri yüzünden düzeni ve asayişi bozmak suçundan hakkında dava açılan Malcolm Harris, Twitter'dan beklemediği bir destek gördü.

Mahkeme, Twitter'a celp göndererek Harris'in tweetlerini istediğinde Twitter'dan olumsuz yanıt aldı. Amerikan Kişisel Özgürlükler Birliği (ACLU) tarafından da destek gören bu adımın sebebi ise Twitter'ın hizmet şartlarında gizli.

Kişilerin paylaştıkları tweet, görsel ve iletilerin, tüm haklarının paylaşan kişilerin olduğunu vurgulayan Twitter, arama emri olmadığı sürece sunucularındaki bilgileri mahkemeye vermemekte kararlı gibi görünüyor.

Görünen o ki Twitter, kullanıcılarının haklarını savunmakta baya bir kararlı. Benzer bir durumda birçok farklı sitenin istenen bilgileri mahkemeyle paylaştığını daha önce görmüştük. Bakalım Twitter bu bilgileri vermek zorunda kalacak mı yoksa bir süre daha bu direnişini sürdürebilecek mi?

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER