Üye Kayıt Üye Giriş

Bing Arayı Kapatıyor


Bing Arayı Kapatıyor


Microsoft'un arama motoru Bing, Google'la arasındaki farkı kapatmaya devam ediyor. Google'ın bu durumla ilgili ne yapacağı ise hala merak konusu.


Her ne kadar Google uzunca bir süredir açık ara liderliği elinde bulundursa da arama motoru cephesinde de sıkı bir rekabet söz konusu. ABD'den gelen son istatistikler gösteriyor ki Google'ın kendini güvende hissettiği birincilik kürsüsü de sallanmaya başladı.

Son istatistikler gösteriyor ki Google, geçtiğimiz yılki payına göre %11'lik bir düşüş yaşayarak Nisan ayında ABD'de yapılan araştırmaların %64.42'lik kısmına ev sahipliği yaptı. Bing ise geçtiğimiz yıla göre payını %11 arttırmayı başararak önemli bir sınır olan %30 barajını aşmayı başardı. Bing'in Nisan ayındaki payı %30.01 oldu.

Yahoo ile imzaladıkları anlaşmadan ve Microsoft mühendislerinin Bing arama motoru algoritması üzerine ciddi bir şekilde eğilmeye başladığının açıklanmasından sonra pazar payı ciddi bir hızla yükselmeye başlayan Bing, şimdilik Google'ın yarısına bile erişmiş değil. Ancak bu hızla giderse Google'ın birincilik kürsüsünün ortağı olabilir gibi görünüyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER