Üye Kayıt Üye Giriş

Adobe'den Şok Teklif


Adobe'den Şok Teklif


Adobe, Photoshop, Illustrator ve Flash Pro yazılımlarında bulunan açıkları gidermek yerine müşterilerine hiç akıllara gelmeyecek bir teklif sunmayı seçti.


Adobe'nin eski sürümlerinde bulunan bazı açıklar, bugünlerde şirketi zor duruma soktui. Photoshop, Illustrator ve Flash Professional yazılımlarında bulunan açıkları kapatmak yerine müşterilerine para teklif etti.
 


Çıkarmış olduğu bir sonraki sürüme geçiş için standart fiyat yerine sadece 375 dolar ödemeyi teklif ediyor. Bu durumu pek hoş karşılamayan kullanıcılar, şirket hakkında dava açacaklarını bildirdi.

Geçtiğimiz hafta salı günü bulunan önemli açıklar Adobe'nin kendisi tarafından duyruldu. En çok açık olan yazılım ise Illustrator. Sonrasında ise Photoshop onu takip ediyor. Böyle kritik bir durumla daha önce karşı karşıya gelmeyen Adobe, ne yapacağını şaşırmış durumda.

Böyle bir olayla gündeme gelen Adobe, açıkları şöyle değerlendirdi: "Etkilenmiş bir sistemin denetimini ele geçirmek üzere kullanılabiliyor. Yazılımın hem Windows, hem de Mac sürümlerini etkiliyor"

Yazılımları güncellemek yerine böyle bir yola başvuran Adobe, kullanıcılarının dışında da güvenlik uzmanlarının tepkisine maruz kaldı. Sophos güvenlik danışmanı Graham Cluley, bu durum için "Tam bir halkla ilişkiler felaketi" dedi.

Yoğun baskılara daha fazla dayanamayan Adobe geri adım atarak yazılımlarını güncelleyeceğini belirtti. Ortada kesin bir tarih olmamasına rağmen güncellemenin gecikmeyeceğini tahmin ediyoruz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER