Üye Kayıt Üye Giriş

Twitter'a 6 Yeni Dil Desteği Geldi


Twitter'a 6 Yeni Dil Desteği Geldi


Sosyal ağların gözde isimlerinden mikro blog Twitter, daha fazla kişiye ulaşmak için 6 yeni dilde hizmet verecek. Yapılan resmi açıklamaya göre bahsi geçen diller şu şekilde.


Sanal dünyaya egemen isimlerden birisi olmayı başaran Twitter yoluna hızlı adımlarla devam ediyor. Son olarak binlerce kişinin mağdur olduğu hack'lenme olayıyla şok etkisi yaratan mikro blog, ardından sisteme dair yeniliklerine devam etti.

Kısa bir süre önce kişiye özel mail gönderimine başlayan platform bu sefer üye sayısını arttırmak için çeşitli hamlelerde bulunuyor. Resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre mikro blog'a 6 yeni dil desteğinin geleceği bildirildi.
 


Katalanca, Afrikaanca, Ukraynaca, Yunanca, Çekçe ve Baskça dillerinde hizmet vermeyi planlayan Twitter bunun için üyelerinden yardım istiyor. Şu an 28 farklı dilde yayın yapan site, bildiğiniz gibi çevirileri o ülkenin gönüllü kişilerine yaptırarak hem insanların üyesi oldukları platforma katkıda bulunmalarını hem de daha doğru bir çeviri sonucunun ortaya çıkmasını sağlıyor.

Bu kapsamda "Çeviri Merkezi"ni kullanan firma benzeri bir çağrıyı bahsi geçen 6 yeni dil için de yaptı. Yakın zamanda Türkçe Twitter'ın 1. yaşını kutladığımız sistemde şu sıralar yaklaşık 500.000 gönüllü çevirmen var. Böylece daha fazla ülkeye yayılarak üye sayısını katlamak isteyen yetkililer, işin içerisine üyelerini de katarak desteğin ve bütünlülüğün hakim olduğu imaj çiziyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER