Üye Kayıt Üye Giriş

ePTTAVM Nedir? Neden Kuruldu?


ePTTAVM Nedir? Neden Kuruldu?


Yeni bir fikrin internet gibi son derece çetin bir rekabet ortamında devlet eliyle kontrol edilmesi, girişimin gerçeğe dönüştürülmesi, rüyamda görsem inanmayacağım, çok cesaret gerektiren bir işti.

PTT tarafından hayata geçirilen ve Türkiye'nin ilk 3 boyutlu sanal alışveriş merkezi olan ePTTAVM.com, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın da katıldığı özel bir toplantıyla 17 Mayıs 2012'de İzmir'de açıldı.

Rekabetin kıran kırana gerçekleştiği e-ticaret sektörüne el atan PTT, dersine çok iyi çalışmış gibi görünüyor. Öyle ki, 18,5 milyon genişbant internet abonesi olan Türkiye'de henüz internet üzerinden alışveriş yapmamış milyonlarca kişi bulunuyor. Bu kişilere neden alışveriş yapmadıkları sorulduğunda, güven meselesi ilk sırada yer alıyor.

ePTTAVM'.com için ilk düşüncelerimiz

PTT, ödeme konusunda sahibinden.com ve gittigidiyor.com'da uygulanan benzer bir yapıyı kullanarak devlet güvencesini internet kullanıcılarına sunuyor. Teslimat konusunda da avantajlı bir girişim olan ePTTAVM.com, PTT'nin 4059 şubesinden faydalanabilecek. Bu şubeler öyle uç yerlerde ki, yapılan araştırmalara göre PTT'nin olduğu ve başka kurumların olmadığı tam 1342 nokta bulunuyor.

PTT Genel Müdürü Osman Tural anlatıyor

Tarayıcılarımızda şu ana kadar 2 boyutlu sitelerle karşımıza çıkan siteler, ePTTAVM.com ile beraber 3 boyutlu bir arabirim sunacaklar. Bu arabirimin çalışması için tarayıcınıza küçük dosya boyutuna sahip bir eklenti yüklemeniz gerekiyor.

Markalar, kendi tasarımıyla yer alıyorlar

Alıştığınız AVM kültürünü, tarayıcıya taşıyan ePTTAVM.com'un site açılmadan önce yaptığı önemli anlaşmalar sayesinde Sony, Teknosa, Kiğılı, Goldaş gibi toplam 51 markanın yeri çoktan hazırlanmış bile. Bu markalar, fiziksel AVM'lerde müşteriyi karşıladıkları kendilerine özgü mağaza tasarımlarını bu sitede hayata geçirebiliyorlar.

82 PTT Baş Müdürünün de katıldığı 2012'nin ilk uç aylının değerlendirilmesi etkinliğine davet edilen bazı marka temsilcileri ile yaptığım görüşmelerde, 3 boyutlu arabirimin kendileri için yeni ve heyecan verici bir deneyim olduğunu, bu arabirime ürünlerin girilmesi ve güncellenmesi konusunda teknik bazı aksaklıklar yaşansa da kısa sürede bu problemlerin giderileceğini inandıklarını paylaştılar.

Yurt dışına da açılacak

Toplantıda bir araya geldiğim Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, daha önce yönettiği Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanlığı tecrübesiyle beraber önemli bilgiler paylaştı. ePTTAVM.com ile birlikte sitenin İngilizce ve Arapça arabirimiyle beraber çevre ülkelerde de alışveriş gerçekleştirilebileceğini ve bu sayede Türkiye'deki satıcıların daha kolay ihracat yapabileceklerini belirtti.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER