Üye Kayıt Üye Giriş

Alibaba Yahoo'nun %20 Hissesini Aldı


Alibaba Yahoo'nun %20 Hissesini Aldı


Sürekli Yahoo'yu alacak haberleri ile gündeme gelen Çinli e-ticaret sitesi Alibaba, son yapılan açıklamaya göre Yahoo'nun %20'lik hissesini 7.1 milyar dolara aldı.

Hatırlayacağımız gibi 2005 yılında Yahoo, Alibaba'nın %40'lık hissesini 1 milyar dolara almıştı. O zamanlarda Yahoo, internet denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biriydi.
Fakat 2005 yılından sonra yaşanan bazı olaylar Yahoo'nun büyümesine engel oldu. Bir diğer tarafta ise Alibaba, Eylül'de yıllık gelirlerini açıklayarak %48'lik bir büyüme kat ettiğiklerini ve bunun yaklaşık olarak 2.34 milyar dolara karşılık geldiğini duyurdu.
Şimdi ise Alibaba, Yahoo'dan hisselerinin yüzde 20'sini 7.1 milyar dolar karşılığında satın aldığını açıkladı. Boynuz kulağı geçti demek için çok uygun bir an açıkcası.

Olaylara bir başka açıdan bakıcak olursak, Alibaba'nın vermiş olduğu bu nakit, Yahoo için bir çok sıkıntıdan kurtulmak anlamına geliyor. Her iki firmada bu pazarda söz sahibi olmak istiyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER