Üye Kayıt Üye Giriş

Android'i Tehdit Eden Sahte Yazılım


Android'i Tehdit Eden Sahte Yazılım


Google Play Store'un dışından yüklenen .APK dosyaları problem oluşturmaya devam ediyor. Şimdi de sahte Adobe Flash Player ortaya çıktı.


Daha önce kötü niyetli yazılımcıların Instagram ve Angry Birds gibi popüler uygulamaları kullanarak Android telefonlara zararlı yazılım sızdırmaya çalıştığını pek çok Android kullanıcısı biliyor.

Popüler isimler kullanılarak ortaya çıkan sahte uygulama furyasına, Adobe da dahil oldu.

Bu kez yine bir Rus sitesinde Android işletim sistemi bulunan cihazlara uygun olduğu öne sürülen sahte Adobe Flash Player indirilmesi için kullanıcılar teşvik ediliyor.
 


Sahte uygulama indirilip yüklendiğinde, web sitesi başka bir URL’ye bağlanarak zararlı .APK dosyasını indiriyor. Bu uygulama kullanıcıların özel hizmetlere gereksiz yere para ödemelerine yol açıyor.

Android kullanıcılarını uyaralım. Bu tip uygulamaları Google Play Store'dan, firmaların resmi üyelikleri ile açtıkları hesaplardan indirelim

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER