Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook Instagram'ın Klonunu Çıkardı!


Facebook Instagram'ın Klonunu Çıkardı!


İnternet devi sosyal ağ Facebook, kısa bir süre önce Instagram benzeri fotoğraf işleme uygulaması çıkardı. Yazılımın tüm detayları ve indirme adresi haberimizde.

Borsaya açılarak yoğun bir tempoya giren Facebook cephesi çalışmaya devam ediyor. Uzun süredir merakla beklenen hisse satışlarında tahminlerin dışında bir düşüş yaşanınca sıkıntılı günler geçiren M.Zuckerberg eleştirilerin hedefi oldu. Hatta kimi yatırımcılar konu hakkında Facebook'a dava bile açtı.
 


Hal böyleyken site içi çalışmalar ise süratle devam ediyor. Son olarak Zaman Tüneli'ni yenilemeyi düşünen mühendisler bu sefer oldukça ilginç bir hamleyle karşımıza çıktı. Buna göre yepyeni bir mobil yazılım geliştiren ekip adeta Instagram'ın kopyasını çıkardı.

"Facebook Camera" ismiyle lanse edilen yazılımda 14 adet filtre ve görseli kesip döndürmenizi sağlayan kimi araçlarbulunuyor.


 

 


Çektiğiniz fotoğraflarda kullanabileceğiniz bu efektler ile daha profesyonel kareler elde edebiliyorsunuz. Üstelik -yine Instagram'daki gibi- ana akış ekranında arkadaşlarınızın fotoğraf ve aktivitelerini de takip edebilirsiniz. Uygulamanın en beğenilen diğer bir özeliği, aynı anda birden çok içerik yükleme imkanının olması.

Facebook Mobile Yöneliyor

Bir süredir satın alma haberlerini yazdığımız Facebook'un hedefi mobil sektör. Değişen internet alışkanlıkları neticesinde günden güne mobil yaşama geçen teknoloji kullanıcıları artık internet ihtiyaçlarını da bu platformlardan karşılıyorlar.
 


Durumun farkında olan ve ilgili alana yatırımdan çekinmeyen M.Zuckerberg, ilk etapta 1 milyar dolara Instagram'ı almıştı. Daha sonra arkadaş uygulaması Glancee ve hediye yazılımı Karma'yı bünyesine katan Facebook elindeki kartları güçlendirmek adına hamlelerine devam ediyor.

Sosyal ağın sadece sıradan bir web sitesi uygulaması olarak kalmasını istemeyen yetkililer bunun için ek servislere de yönelme çabasındalar. Böylelikle gözde sosyal ağ yapısını farklı alanlarla güçlendirerek daha fazla kategoride hizmet verme peşindeler.

Unutmadan ekleyelim, Facebook Camera sitenin uzun süredir üzerinde çalıştığı bir projeymiş ve yapımında Instagram ekibinin hiçbir müdahalesi ya da katkısı olmamış.

Şimdilik sadece Apple US Store kullanıcılarının indirebildiği, iPhone ve iPod touch uyumlu Facebook Camera yazılımı için buraya tıklamanız yeterli.
 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER