Üye Kayıt Üye Giriş

MobileMe Artık Kapanıyor


MobileMe Artık Kapanıyor


Apple, iCloud'dan önceki bulut hizmeti olan MobileMe kullanıcıları için son uyarıyı yaptı. 30 gün içinde MobileMe tarihe karışacak, yerini tamamiyle iCloud'a bırakacak.

Apple'ın geçtiğimiz sene iOS 5 tanıtımıyla yaz başında duyurduğu iCloud hizmeti, iPhone 4S'in satışa çıkması ve iOS 5'in yayımlanmasıyla birlikte geçtiğimiz sene Ekim ayında hizmete başlamıştı. Apple'ın benzer bulut hizmeti olan MobileMe'nin ise kapatılacağı belirtilmişti.

iCloud öncesi MobileMe kullananlar halen alışkanlıktan ya da üşengeçlikten dolayı hesaplarını iCloud'a çevirmediyse artık harekete geçseniz iyi olur, çünkü Apple son uyarıyı yaptı.
 


MobileMe kullanıcılarının telefonları yolladığı mesajla ve hesaplara yollanmaya başlanan maillerle MobileMe hizmetinin son düzlüğe girildiği ve 30 gün sonra sistemin tamamiyle kapatılacağı belirtildi. Bu da Haziran ayının sonuna denk geliyor. Eğer MobileMe kullanıyorsanız ve burada bilgileriniz varsa bunları iCloud'a aktarmanız oldukça kolay.

Tek yapmanız gereken Mobilme'nin sitesine girmek ve oradan iCloud'a geçiş işlemlerini başlatmak. Apple bu konuda epey yardımcı olan bir sihirbaz hazırlamış. MobileMe hesabınızı ve içeriklerinizi sorunsuz bir şekilde iCloud'a taşıyarak hizmeti kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu arada iCloud da @me.com mail hizmetini kullandığı için mail konusunda bir endişe yaşamamanızı öneririz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER