Üye Kayıt Üye Giriş

Zune Ölüyor Yerine Yeni Sistem Geliyor


Zune Ölüyor Yerine Yeni Sistem Geliyor


Microsoft'un müzik, klip ve film servisi olan Zune kepenkleri indirmeye hazırlanıyor. Microsoft, zune yerine daha farklı bir sistemi devreye sokacak.

Microsoft, son yıllardaki atılımlarıyla sistemlerinde büyük değişiklik yapıyor. Özellikle Windows 8'in ana teması olan Metro arayüzünün bütün sistemlere uygulanıyor olması sebebiyle Microsoft'un tüm departmanları yoğun bir şekilde çalışıyor. Bu sene harıl harıl Windows 8'i yetiştirmek için yoğun bir çaba harcanıyor. Windows Phone cephesinde de Tango güncellemesi bekleniyor, ancak bir yandan da Apollo ile Windows Phone 8'e hazırlık yapılıyor.

Microsoft'un epey iddialı olduğu oyun cephesinde de 2011 yılı sonuyla birlikte Metro arayüz sistemi etkisini göstermişti. Xbox 360'ın yeni arayüzü ile birlikte Microsoft'un üç ana ürünü; bilgisayar (Windows 8), telefon (Windows Phone), eğlence ve oyun konsolu (Xbox 360) iyice birbirine bağlanmış oldu. Ancak Microsoft bu bağlantıyı biraz daha ileri götürmek istiyor.
 


Microsoft'un müzik servisi olan Zune, kepenkleri indirmeye hazırlanıyor. Hatırlarsanız geçen yaz ayından beri bu tarz söylentiler sürekli etrafta dolaşmaya başlamıştı. Henüz resmi bir açıklama gelmese de hem içerden edinilen kaynaklar hem de Microsoft'un Market sorumlusu Yusuf Mehdi'nin blog yazısı bunu doğrular nitelikte.

Planlanana göre Zune ismi artık sona erecek ve yenilenen arayüz ile birlikte Xbox'a, Windows Phone'a ve Windows 8'e entegre edecek. Aslında Zune ismiyle zaten Windows Phone ve Xbox'da bu entegrasyon söz konusu. Ancak sanırız yeni sistemde farklı bir isim olmayarak aynı marka yani Xbox veya Windows Phone'un içinde kendi ismiyle hizmet verecek.

Yusuf Mehdi de Xbox'ın eğlence konusunda ilerleyen günlerde çok daha iyi işler çıkaracağını ve kendi adı altında birçok eğlence dalını getireceğini belirtiyor.
 


Zune nedir?

Microsoft'un MP3 player olarak piyasaya sürdüğü Zune, daha sonra donanım kısmını kaybederek sadece yazılım hizmeti vermeye başladı. Windows Phone ve Xbox 360'da yer alan Zune ile binlerce müzik ve filmi izlemek, dinlemek mümkün. Bunun için ister albümleri satın alabilir, ister de Zune Pass'e aylık para ödeyerek müzikleri sınırsız dinleyebilirsiniz.

Windows Phone'a Zune Pass ile müzikleri bedava indirip offline olarak da dinleyebilirsiniz. Xbox 360 üzerinden filmler HD veya SD olarak da kiralanıyor. İstediğiniz filmi Microsoft Point harcayarak kiralayabilirsiniz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER