Üye Kayıt Üye Giriş

Hiç Apple Satan Batar mı?


Hiç Apple Satan Batar mı?


Sorumuzun cevabı evet batar! Apple'ın Fransa'daki en büyük yetkili satıcısı eBizcuss iflas ettiğini açıkladı. İşte firmanın Apple'a yönelttiği suçlamalar ve daha fazlası.


Apple ürünleri özellikle Türkiye'deki gibi Apple Store olmayan ülkelerde iyi kar getiriyor. Fakat Apple Store'un bulunduğu ülkelerde de bu kadar karlı mı tartışılır.

Apple'ın Fransa'daki en büyük yetkili satıcısı eBizcuss firması iflas ettiklerini açıkladı.

Fransa ve Belçika genelinde 15 mağaza ve 120 personele sahip olan firma, tüm çalışanları ile beraber kepenkleri indirdi. eBizcuss, Apple'ın yanlı tutumundan bahsederek gelinen nokta için Apple'ı suçladı. Apple'ın ve kendilerine mal sevkıyatı yapmazken Apple Store'lara mal gönderdiğini açıkladı.
 


Yeni ürünlerini ilk olarak Apple Store'larda satan Apple, yeri geldiğinde üçüncü şahıs firmaları çok kolay harcadığının ispatı durumunda.

Apple'ın, Fransa'daki yetkili satıcısı eBizcuss ile arasındaki sorun esasında yeni değil. Fransız firmanın CEO'su Francois Prudent, tüm başvurularına karşın bir türlü iPhone 4S sevkıyatı alamadıklarını ancak buna karşın aynı ürünün Fransa'daki App Store'da satılmakta olduğunu açıkladı. eBizcuss, bu açıklamadan sonra Apple'ı dava etmişti.

Apple'ın katı şartlarına uymak için 6.5 milyon dolar harcayan fakat karşılığını alamayan firma artık yok. Apple'ın ürünlerini ilk elden satmak adına yetkili satıcılarını kolay harcaması, Apple'a yönelik satış yapan firmaları da endişeye sevkediyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER