Üye Kayıt Üye Giriş

Samsung Kendi Sosyal Ağını Kuruyor


Samsung Kendi Sosyal Ağını Kuruyor


Samsung firmasının yeni hedefinin teknolojik bir üründen öte bir internet projesi olduğu ortaya çıktı. Samsung, Facebook benzeri sosyal ağ için kolları sıvadı.


Samsung, yeni Google olma yolunda ilerliyor gibi. Kore'li firma, ürün yelpazesini sürekli geliştirmeye, etrafta tutan şeyleri kendi versiyonlarıyla yayınlamaya devam ediyor. Akıllı telefon konusunda, tablet konusunda, kinect benzeri sistemi televizyona ekleme konusunda sürekli olarak kopyacılıkla eleştirilen Samsung şimdi de sosyal ağ işine girerek Facebook benzeri bir sistem kurmayı planlıyor.

Samsung'un ürünlerinin kalitesini tartışmak tabii ki yanlış olur. Güney Kore'li firma ürettiği ürünlerin kalitesiyle, kullanım alanındaki yeni teknolojilerle, hızlı yenilenmesiyle her kesimin takdirini topluyor. Özellikle akıllı televizyon ve Android ile akıllı telefon pazarının en büyük oyuncularından diyebiliiz. Ancak diğer bir kesimin "Samsung'un öncü bir fikir üretmiyor, üretilmiş fikirleri kendine yoruyor" eleştirilerini de sizlerin yorumuna bırakıyoruz elbette.
 


Sosyal ağ atılımı

Samsung yetkililerinin The Korea Times gazetesine yaptığı açıklamada Samsung'un yeni hedefinin bir sosyal ağ olduğu gözüküyor. Henüz adı belli olmayan proje ile Samsung, milyonlarca kullanıcısını birbiriyle daha fazla görüştürmek ve paylaşım yapmalarını sağlamak istiyor. Yorumlara göre Facebook'un olduka benzeri bir sistem tasarlanıyormuş.

Samsung, ortaya çıkan sosyal ağını akıllı televizyonlarında ve akıllı telefonlarında kullanmayı hedefliyor. Çıkış tarihi içinse en erken gelecek sene yani 2013 gösteriliyor. Samsung'un yayımaldığı ChatON uygulaması gibi her platforma açık bir sistem olur mu orası da henüz belirsizliğini koruyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER