Üye Kayıt Üye Giriş

Mozilla'nın Uygulama Mağazası Açılıyor


Mozilla'nın Uygulama Mağazası Açılıyor


Firefox internet tarayıcısının geliştiricisi olan Mozilla, bir süredir konuşulan uygulama mağazasını nihayet açıyor. Çeşitli platformlar için yazılım desteği sunacak sistemin detayları haberimizde.


Tarayıcı pazarının en önemli ve dişli isimlerinden birisi şüphesiz Firefox. Gerek eklenti desteği gerekse dinamik ve kullanıcı dostu yapısıyla milyonlarca kişi tarafından kullanılan Mozilla'nın ateş tilkisi yeni bir sektöre adım atmaya hazırlanıyor.

Bilgisayar kullanıcılarına özel uygulama mağazası açmayı planlayan firmanın bu fikri bir süredir gündemi meşgul ediyordu. Geçtiğimiz ay beta olarak test sürüşüne başlayacağı söylenen platform giderek hazır duruma geliyor.


 

 

 


Windows, Mac ve Linux sistemlerinde hizmet verecek olan markette çeşitli kategorilerde yüzlerce yazılım olacak. Altyapı olarak Firefox 16 Nightly sürümünü kullanması düşünülen serviste ilk etapta Evernote, Jolicloud ve Springpad gibi yaklaşık 100 adet yazılım bulunacak.

Pornografik içerikler konusunda sert bir tutum sergileyecek Mozilla Marketplace'de bu tarz içeriklere kesinlikle izin verilmeyecek. Çıkış tarihi için daha önce bu yılın sonu işaret edilirken yoğun çalışma sayesinde açılışın birkaç ay öne alınabileceği konuşuluyor.

İlk olarak ücretsiz uygulama desteğiyle kullanıcılara merhaba diyecek site daha sonra ücretli yayınlara da yer verecek. Dilerseniz siz de sisteme kayıt yaptırarak Mozilla Marketplace'i kullanabilirsiniz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER