Üye Kayıt Üye Giriş

İnternetten TV ve Film İzleyin


İnternetten TV ve Film İzleyin


Turkcell TV hizmeti sayesinde evinizdeki fiber internet ile başka işlerinizi de yaparken televizyon ve dizi izleyebilir, film kiralayabilirsiniz.


İnternetin değişim gücüne zamanında inanmayanlar çoğunluktaydı. Ama artık internetin gelişmesiyle birlikte alışkanlıklarımız da değişmeye başladı. Evde bir bilgisayar (artık tablet de olur) bir de internet varsa dışarıda halledebileceğiniz birçok işi evden anında yapabilirsiniz.

Örneğin ev alışverişini süpermarketlerin sitesinden yapabilir, kıyafet alabilir, yemek siparişi verebilirsiniz. İnternetin ilk dönemlerinde kitap, dvd ve benzeri ürünlerin siparişini de verebiliyorduk (halen modası geçmiş değil) ancak internetin hızının artması bu alışkanlığa yeni bir alternatif ekledi; internetten indirmek.


 

 


Artık kitapçılar, müzik şirketleri, film yayıncıları ürünlerini internetten dijital olarak da satmaya başladı. Kitabı dijital olarak tabletinize satın alıp indirebilir ve anında okumaya başlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde müzik ve filmi de öyle. Film konusunda ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Çünkü film izlemek, kitap okumaya göre çok daha az zaman harcatan bir eylem olduğu için birçok kişinin daha fazla tercih ettiği bir zevk.

Bu durumda normalde film izlenmek istediğinde önümüzde 2 seçenek bulunuyor. İlk seçenek filmin televizyonda oynamasını beklemek ve o saatte kaçırmamak. İkinci seçenek ise dijital olarak ya da DVD'sini satın alıp elektronik cihazda izlemek. Bu işlem bazen fazlasıyla pahalıya patlayabiliyor. Çünkü herkes sadece bir kere izleyeceği, beğenmezse bir daha yüzüne bile bakmayacağı filme büyük paralar ödemez. İşte tam bu noktada internetin avantajlarından biri ortaya çıkıyor; film kiralama.

Film kiralama işlemi birçok zaman günü kurtarmanızı sağlıyor. Film izlemek istediğiniz zaman geniş kataloglardan beğenmek ve filmi izlemek size satın almaya göre çok daha ucuza mal oluyor.

Henüz ülkemizde bu konuda bol alternatifli bir sistem bulunmuyor. Turkcell'in geçtiğimiz aylarda başlattığı Turkcell TV, bu konudaki eksikliği büyük oranda gideriyor. Turkcell TV, Turkcell firmasının internet üzerinden sunduğu ip tv sistemi diyebiliriz. Yani istediğiniz kanalı, istediğiniz diziyi ya da seçtiğiniz filmi istediğiniz zaman izlemeye yarıyor.


 

 


Bu yazımızda hızlı internetin faydalarından girdiğimiz için Turkcell Superonline ile fiber tarafını anlatacağız. Turkcell Superonline, sunduğu fiber internet hizmeti ile kullanıcılarına yüksek hızda internet sunuyor. Bu da Turkcell TV gibi televizyon ve film yayınları takılmadan, hatta evde başka bir cihaz daha internete bağlanırken sorunsuz olarak izlememizi sağlıyor.

Turkcell Supoeronline abonesiyseniz Turkcell TV'yi kullanma imkanınız bulunuyor. Hizmeti kullanmak için süperşifre almanız gerekiyor. İsterseniz cep telefonunuzdan sifre yazıp 05327522000 numaraya mesaj atabilir, isterseniz de müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Giriş yaparken abone numaranız da sizden istenecek, bu da faturanın sol üst köşesinde yer alıyor.

 

Turkcell Superonline abonesi olarak giriş yaptıktan sonra bazı paket seçenekleri size sunuluyor. Başlangıç, Standart ve Film paketi arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Her paketin farklı bir fiyatı ve farklı avantajları bulunuyor. TV, dizi ve filmi bir arada olan hizmetlerden istiyorsanız bu paketleri kurcalamanızı öneririz. En fazla size aylık 9.90'a gelecek, başlangıç paketi ise 1.90 TL.

Biz hiçbir pakete üye olmadığınızı varsayarak devam edelim. Baştan dedik ya film kiralayacağız diye, bu işlem için paket satın almanıza gerek yok. Her filmin kendine göre (genellikle aynı) ücretleri bulunuyor. Dilediğiniz filmi kiralayarak web üzerinden izleyebiliyorsunuz.
 

 

 


İzlemek için iyi bir internetiniz olması gerekiyor ki zaten Turkcell Superonline abonesi olarak giriş yaptığınız için bu konuda sıkıntınız olmasın. Biz 20 Mbit internet ile denediğimizde hem filmi izleyebiliyor hem de tabletten, hatta bilgisayardan çok rahat bir şekilde internette gezinebiliyorduk. Filmi stream şekline izlediğimiz için önceden indirmemiz gerekmiyor. Kiraladıktan sonra anında izleyebiliyoruz.

Kiralama süresinin 48 saat olduğunu belirtelim. Kiralama tuşuna bastıktan sonra 48 saat içinde filmi izlemeyi tamamlayabilirsiniz. 48 saat sonunda kiralama süresi dolacağından filmi bir nevi geri iade etmiş oluyorsunuz.

Gelelim TV izleme kısmına. Turkcell TV ile zaten adı üstünde televizyonu internetten izleyebilirsiniz. Hem televizyon izleyip hem de internette dolaşabilirsiniz. Bunun için biraz önce de söylediğimiz gibi kaliteli bir internet gerekiyor.

Yukarıda da saydığımız üç paketten birini seçerek internet üzerinden televizyon izlemeye hemen başlayabilirsiniz. Her paketin kendine göre farklı ekstra kanalları bulunuyor. Bu yüzden televizyon izlemek için mutlaka hangi kanalları izleyeceğinizi baştan planlayıp ona göre paket seçmenizi tavsiye ediyoruz.


 

 


Televizyonu canlı izlemenin yanı sıra kaçırdığınız dizileri ve programları tekrar istediğiniz anda izlemeniz de mümkün. Bunun için dizi kısmına geldiğinizde arşivdeki dizilerin genellikle son bölümleri listeleniyor. İstediğiniz dizinin, istediğiniz bölümünü seçerek dizi izleyebiliyorsunuz. Bu sayede diziyi kaçırdım derdi de bulunmuyor.

Turkcell TV sistemiyle internetin nimetlerinden fazlasıyla yararlanmak mümkün. Tek bir hizmet bir anda televizyon, pvr (görüntü kaydedici), dvd dükkanına dönüşüyor. Bütün bunları anında internet üzerinden yararlanabiliyorsunuz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER